Strona głównaWiadomościTajemniczy, 8-rdzeniowy procesor Intela w bazie Futuremark

Tajemniczy, 8-rdzeniowy procesor Intela w bazie Futuremark

W końcu doczekamy się 8-rdzeniowego procesora z rodziny Coffee Lake? Na to wskazują najnowsze przecieki. Taki układ pojawił się w bazie Futuremark. Szykuje się kolejna rewolucja?

Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Intel od początku miał w planach 8-rdzeniowe procesory z serii Coffee Lake. Świadczy o tym chociażby układ Z390, który pojawił się w kilku przeciekach i na kilku slajdach. To właśnie on ma być przystosowany do obsługi takich układów. Co więcej, płyty główne pod Coffee Lake nie mają współpracować ze Skylake i Kaby Lake między innymi ze względu na 8-rdzeniowe procesory, chociaż to akurat bardziej gdybanie.

Teraz taki procesor pojawił się w bazie programu Futuremark. Z opublikowanych zrzutów ekranu wynika, że należy on do rodziny Coffee Lake. Ma 8 rdzeni i obsługuje 16 wątków. Taktowanie bazowe wynosi zaledwie 2,2 GHz, ale to najprawdopodobniej egzemplarz inżynieryjny, więc finalny produkt powinien wypadać dużo lepiej. Warto też zwrócić uwagę na oznaczenie – Genuine Intel CPU 0000. Widocznie mikrokod nie został zaktualizowany i płyta główna nie rozpoznaje dokładnie modelu procesora. Jeśli chodzi o samą płytę, to obsługuje ona układy z rodziny Coffee Lake S, więc powinniśmy mieć do czynienia z modelem na rynek konsumencki, a nie np. HEDT.

W tej chwili nie wiemy nic więcej na temat planów Intela. W najbliższym czasie zadebiutują tańsze płyty pod Coffee Lake, czyli modele z układami H370 oraz B360. Na pojawienie się konstrukcji z chipsetem Z390 na pewno jeszcze poczekamy. Być może razem z nimi do sprzedaży trafią też 8-rdzeniowe procesory.

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię