Strona głównaWiadomościTak wygląda laminat nowej karty graficznej GeForce GTX 1180/2080

Tak wygląda laminat nowej karty graficznej GeForce GTX 1180/2080

Już powoli czuć zapach nowych kart graficznych z zielonym logo Nvidia GeForce. Dzisiaj dodatkowo możemy zobaczyć bardzo ważny element flagowego modelu, który będzie oznaczony jako GTX 1180 lub GTX 2080. Mowa o płytce PCB, zwanej również laminatem. 

Zdjęcie pochodzi z chińskiego serwisu Baidu. Użytkowników, który je udostępnił, utrzymuje, że jest to oryginalny, referencyjny laminat modelu GTX 1180/2080.Patrząc na fotografie można mu wierzyć. Jeśli dokładnie przyjrzymy się płytce PCB, to zauważymy między innymi certyfikaty CE i FC. Co jeszcze możemy wywnioskować ze zdjęcia?

Po pierwsze, laminat jest przystosowany do obsługi 8 lub 16 GB pamięci VRAM. Skoro laminat przystosowany jest do współpracy z rdzeniem GV104, to najprawdopodobniej możemy liczyć na 16 GB pamięci GDDR6. Poza tym płytka ma 10-fazową sekcję zasilania z 6- i 8-pinowym złączem zasilania. Dla porównania GTX 1080 potrzebował tylko jednego 8-pinowego złącza PCIe. Na płytce da się również zauważyć, że karty będą obsługiwać nowy mostek SLI, który ma być zmodyfikowaną wersją NVLink. 

Wygląda na to, że premiera już coraz bliżej. Karty mają być zaprezentowane 20 sierpnia, dzień przed Gamsecom w Kolonii. Oby ceny były niższe niż się zapowiada.

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię