Strona głównaEsportTaZ, Sawik i szef Kinguin zakładają nową organizację esportową

TaZ, Sawik i szef Kinguin zakładają nową organizację esportową

Team Kinguin z dniem dzisiejszym oficjalnie przestaje istnieć. Nie chodzi tutaj jedynie o dotychczasową dywizję CS:GO, ale o cały esportowy dział Kinguin. Jego miejsce zajmie nowy twór, założony przez Viktora Wanli, Wiktora “TaZa” Wojtasa oraz Macieja “sawika” Sawickiego.

Póki co nie wiadomo jak będzie się nazywać nowa organizacja – jej miano mamy poznać pod koniec tego miesiąca, a narazie będzie działać pod roboczą nazwą Esports Performance Center. Co ciekawe, CEO nowego tworu nie będzie Viktor Wanli, a Maciej Sawicki, jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających dziennikarzy esportowych w Polsce. Nowa organizacja będzie – jak dotychczas Team Kiguin – składać się z dywizji CS:GO, Fortnite, oraz League of Legends. Ten ostatni team już niedługo rozpocznie walkę w Ultralidze, której kolejny sezon startuje 22 stycznia.

Zobacz: Kinguin wycofuje się z Polskiej Ligi Esportowej

Trenerem nowej dywizji League of Legends ma być Adrian „Hatchý” Widera, a w jej składzie znajdą się:

  • Tobiasz „Agresivoo” Ciba,
  • Damian „Lucker” Konefał,
  • Robert „Erdote” Nowak.
  • Jakub „Cinkrof” Rokicki,
  • Mateusz „Matislaw” Zagórski

Zobacz: Wiktor ‘TaZ’ Wojtas ma stworzyć nową drużynę Kinguin!

Wygląda na to, że nowa organizacja może sporo namieszać na polskiej, esportowej scenie. Rosnąca forma dywizji CS:GO, dywizja Fortnite, która w ostatnich miesiącach brała udział w niejednym zagranicznym turnieju, oraz dywizja League of Legends złożona z doświadczonych zawodników oraz utytułowanego trenera wyglądają jak przepis na sukces. A do tego wszystkiego doświadczeni ludzie u steru nowej organizacji Jak będzie w rzeczywistości – o tym przekonamy się już niedługo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię