Dzisiaj ogłoszono, że drużyna CS:GO, występująca do tej pory jako Team Adwokacik, będzie występować jako część esportowej sekcji Wisły Kraków. Oprócz dywizji CS:GO, czerwone koszulki z białą gwiazdą na piersi ubiorą również zawodnicy dywizji FIFA.

Zawodnicy Teamu Adwokacik bardzo długo pozostawali bez kontraktów z organizacją, ale okres oczekiwania w końcu można uznać za zakończony. Na zwołanej dzisiaj w Krakowie konferencji prasowej ogłoszono nie tylko plany klubu w stosunku do sekcji esportowej, ale też kilka szczegółów kontraktu. 

Sponsorem sekcji został wydawca gier All in! Games, który “wpompował” 1,8 mln złotych netto. Aż 80% tej kwoty pójdzie na cele sekcji esportowej, ale swoją część, czyli 20% dostaną również piłkarze. To bardzo ważne wsparcie dla Wisły Kraków, która jeszcze niedawno borykała się z problemami finansowymi, a uratowały ją głównie pieniądze różnego rodzaju darczyńców – między innymi Jakuba Błaszczykowskiego, ale też anonimowych fanów.

To już drugi przypadek w Polsce (po GKS Tychy), kiedy klub piłkarski oficjalnie kontraktuje sekcję esportową, a sytuacja znowu dotyczy Adwokacika. Z tym, że wtedy drużyna działała pod szyldem tomorrow.gg. Pamiętajmy też, że swoje udziały w x-kom AGO ma Bogusław Leśnodorski, udziałowiec Legii Warszawa. Pierwszy raz wpływ sekcji esportowej na klub jest aż tak wyraźny, a niemal cała “identyfikacja wizualna” (czyli nazwa, koszulki i logo “białej gwiazdy”) prawie niczym się nie różnią. Moim zdaniem to najbardziej słuszny kierunek, w którym powinien iść polski esport. Pierwszy sprawdzian zawodników w nowych barwach już w sobotę na PGA.

Nowi zawodnicy, reprezentujący Białą Gwiazdę w CS:GO to:

  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Kacper „kaper” Słoma
  • Wiktor „mynio” Kruk
  • Piotr „morelz” Taterka
  • Grzegorz „jedqr” Jędras

Natomiast w FIFA 20:

  • Bartosz „bejott” Jakubowski 
  • Jakub „cyanide” Mikołajewski

A jakie jest Wasze zdanie o połączeniu Adwokacika z Wisłą Kraków?

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię