Strona głównaEsportTeam Adwokacik przyjmuje barwy Wisły (All in! Games) Kraków. Esport ratunkiem dla...

Team Adwokacik przyjmuje barwy Wisły (All in! Games) Kraków. Esport ratunkiem dla klubu?

Dzisiaj ogłoszono, że drużyna CS:GO, występująca do tej pory jako Team Adwokacik, będzie występować jako część esportowej sekcji Wisły Kraków. Oprócz dywizji CS:GO, czerwone koszulki z białą gwiazdą na piersi ubiorą również zawodnicy dywizji FIFA.

Zawodnicy Teamu Adwokacik bardzo długo pozostawali bez kontraktów z organizacją, ale okres oczekiwania w końcu można uznać za zakończony. Na zwołanej dzisiaj w Krakowie konferencji prasowej ogłoszono nie tylko plany klubu w stosunku do sekcji esportowej, ale też kilka szczegółów kontraktu. 

Sponsorem sekcji został wydawca gier All in! Games, który “wpompował” 1,8 mln złotych netto. Aż 80% tej kwoty pójdzie na cele sekcji esportowej, ale swoją część, czyli 20% dostaną również piłkarze. To bardzo ważne wsparcie dla Wisły Kraków, która jeszcze niedawno borykała się z problemami finansowymi, a uratowały ją głównie pieniądze różnego rodzaju darczyńców – między innymi Jakuba Błaszczykowskiego, ale też anonimowych fanów.

To już drugi przypadek w Polsce (po GKS Tychy), kiedy klub piłkarski oficjalnie kontraktuje sekcję esportową, a sytuacja znowu dotyczy Adwokacika. Z tym, że wtedy drużyna działała pod szyldem tomorrow.gg. Pamiętajmy też, że swoje udziały w x-kom AGO ma Bogusław Leśnodorski, udziałowiec Legii Warszawa. Pierwszy raz wpływ sekcji esportowej na klub jest aż tak wyraźny, a niemal cała “identyfikacja wizualna” (czyli nazwa, koszulki i logo „białej gwiazdy”) prawie niczym się nie różnią. Moim zdaniem to najbardziej słuszny kierunek, w którym powinien iść polski esport. Pierwszy sprawdzian zawodników w nowych barwach już w sobotę na PGA.

Nowi zawodnicy, reprezentujący Białą Gwiazdę w CS:GO to:

  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Kacper „kaper” Słoma
  • Wiktor „mynio” Kruk
  • Piotr „morelz” Taterka
  • Grzegorz „jedqr” Jędras

Natomiast w FIFA 20:

  • Bartosz „bejott” Jakubowski 
  • Jakub „cyanide” Mikołajewski

A jakie jest Wasze zdanie o połączeniu Adwokacika z Wisłą Kraków?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię