Strona głównaEsportTeam Kinguin awansuje do finału Zotac Masters Cup 2018. Polacy czekają na...

Team Kinguin awansuje do finału Zotac Masters Cup 2018. Polacy czekają na swojego przeciwnika

Polacy po trójmapowym pojedynku awansowali do finału turnieju Zotac Masters Cup 2018. Jutro spotkają się z kimś z pary MVP.PK / MIBR. Finał zostanie rozegrany około godziny 10:30.

By dotrzeć do finału Polacy musieli w półfinale pokonać zespół Ghost Gaming. Zaczęło się całkiem dobrze, od wygranej 16:14 mapy Mirage. W starciu tym co prawda co jakiś czas sytuacja robiła się dla Polaków bardzo niebezpieczna, a z początkowej przewagi zostawało niewiele, a pod koniec to nasi przeciwnicy wypracowali sobie dość wysokie prowadzenie, ale na szczęście w decydującej fazie spotkania to zawodnicy Kinguin wykazali się większym opanowaniem. Dzięki niemu zdobyli aż 6 rund z rzędu co dało im wygraną w pierwszej mapie.

Na Nuke widać było, że to mapa, którą Ghost Gaming ma bardzo dobrze opanowaną. Szybko zniwelowali prowadzenie Kinguin, które pojawiło się po wygranej pierwszej pistoletówce, a przy zamianie stron Polakom został zaledwie punkt przewagi. W drugiej części naszym przeciwnikom szło jeszcze lepiej, pozwolili Polakom zdobyć zaledwie jedną rundę i stan meczu został wyrównany.

Losy awansu do finału rozstrzygnąć musiały się więc na Overpassie. Początek był bardzo wyrównany dla obu ekip, ale im dalej w mapę, tym większą przewagę zyskiwali Polacy i to oni w drugiej części spotkania przejęli inicjatywę, wygrywając ją 8:1, a całą mapę 16:8. Nie zabrakło im też kilkukrotnie szczęścia, jak w sytuacjach, gdy podsadzony snajper ekipy Ghost nie mógł oddać czystego strzału w kierunku polskich zawodników, bo drogę blokował mu… przejeżdżający po mapie pociąg.

Drugi półfinał, pomiędzy MVP.PK i MIBR powinien wystartować około godziny 16:00. Na zwycięzcę turnieju czeka nagroda w postaci 200 tysięcy dolarów, drugie miejsce otrzyma 60 tysięcy. Jak myślicie, uda się Polakom wygrać cały turniej?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię