Strona głównaWiadomościTeam Kinguin rozstaje się z zawodnikami League of Legends

Team Kinguin rozstaje się z zawodnikami League of Legends

Bardzo krótka trwała przygoda nowego składu Team Kinguin w grze League of Legends. Organizacja ogłosiła rozwiązanie drużyny. Tym samym ruszają poszukiwania nowych, utalentowanych zawodników.

Nowy skład dywizji League of Legends organizacji Team Kinguin został ogłoszony raptem 19 maja. Drużyna grała w letnim Challenger Series, ale nie sprostała oczekiwaniom. Chociaż zespółbył faworytem do awansu, to zanotował bardzo kiepskie spotkania i finalnie dość szybko odpadł z rywalizacji. Team Kinguin wygrali zaledwie 2 z 5 spotkań. Adrian ‘Hatchy’ Widera, trener zespołu, napisał po tym na swoim Facebooku, że nigdy wcześniej nie czuł się tak podłamany. Jednak nic nie zwiastowało prawdziwej burzy, która dopiero nastąpiła.

Wczoraj organizacja ogłosiła rozwiązanie aktualnego składu. Początkowo z drużyną pożegnało się trzech zawodników – Paweł „Woolite” Pruski, Olof „Flaxxish” Medin oraz Benjamin „Visdom” Larsen. Z czasem rozstanie z zespołem ogłosił także Sebastian ‘Sebekx’ Smejkal. Po tym sama organizacja wydała oświadczenie, w którym informuje o rozwiązaniu składu i poszukiwaniu nowych członków zespołu.

– Pragniemy zdementować informację podaną przez niektóre media, jakoby kontrakty zostały zerwane z inicjatywy zawodników. Po spotkaniu pomiędzy zarządem Team Kinguin i zespołem League of Legends, wspólnie zdecydowaliśmy, że rozwiązanie kontraktów będzie najlepszym rozwiązaniem – można przeczytać w oświadczeniu.

Drużyna ma się teraz skupić na poszukiwaniach nowych zawodników. W tym celu ma być przeprowadzony gruntowny scouting na polskiej scenie League of Legends w poszukiwaniu młodych talentów. Zajmie się tym Adrian ‘Hatchy’ Widera, który zostaje w organizacji i nadal będzie pełnić rolę trenera. – Uważamy, że ponowne gruntowne przebadanie polskiego rynku talentów jest koniecznością przed sięgnięciem po rozwiązania europejskie. Długa przerwa przed kolejnymi kwalifikacjami daje nam doskonałą okazję do tego, by poświęcić młodym polskim graczom uwagę, na jaką zasługują – skomentował szkoleniowiec.

Źródło: Team Kinguin

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię