Strona głównaEsportTeam Liquid wygrywa The International 2017!

Team Liquid wygrywa The International 2017!

Zakończyły się największe na świecie rozgrywki Dota 2, które przy okazji były turniejem esportowym z najwyższą pulą nagród w historii. Niecałe 11 mln dolarów trafiło na konta zawodników Team Liquid.

Rozgrywki The International miały dość niespodziewany przebieg. W finale drabinki przegranych stanęły naprzeciw siebie zespoły Team Liquid oraz LGD.ForeverYoung. Trudno było wskazać faworyta, ale to Chińczycy zgarnęli pierwszą mapę. Potrzebowali już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do finału The Internetional 2017. Tego nie udało im się dokonać i w najważniejszym meczu tego roku przyszło zmierzyć się ostatecznie zespołom Team Liquid oraz Newbee.

Finał The International 2017 rozgrywany był w systemie BO5. Patrząc na wcześniejsze rezultaty, to Newbee wydawali się być faworytem. Jednak szybko okazało się, że będzie zupełnie inaczej. Rywale z Team Liquid nie oddali im nawet jednej mapy w finale turnieju i dość szybko wygrali pojedynek wynikiem 3:0. Chyba nikt nie spodziewał się aż tak jednostronnego zakończenia najważniejszego turnieju Dota 2.

Warto odnotować, że Team Liquid to mieszanka zawodników z różnych krajów. W barwach zespołu grają Jordańczyk, Niemiec, Bułgar, Libańczyk oraz Fin. Stworzenie takiej drużyny jest nie lada wyzwaniem. Jednak w tym przypadku wyszło to doskonale, bowiem na konta zawodników trafiło ponad 10,8 mln dolarów. Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować im zwycięstwa!

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię