Strona głównaWiadomościNo Man's Sky otrzymuje potężną aktualizację na swoje pierwsze urodziny

No Man’s Sky otrzymuje potężną aktualizację na swoje pierwsze urodziny

Nowy patch nie rozwiąże wszystkich problemów, ale z pewnością zmniejszy falę niezadowolenia wśród graczy, którzy przedwcześnie połakomili się na zabugowaną grę. Modyfikacji uległy najważniejsze elementy, a wśród nich mechanika walki, rozgrywka multiplayer, a nawet szata graficzna.

Jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, że No Man’s Sky jest produkcją skończoną. Obawiamy się, że proces modyfikacji rozgrywki potrwa jeszcze przez kilka lat. Jednak po roku narzekań na nieskończoną liczbę błędów, niespełnione obietnice Seana Murray’a powoli są realizowane. Podróże po kosmosie zaczynają przybierać kształt przygody, takiej, jakiej oczekiwaliśmy po premierze gry.

Aktualizacja Atlas Rises nie dość, że naprawia setki błędów, to na dodatek wprowadza kilkadziesiąt godzin gry. Fabuła zostanie rozwinięta o nową rasę kosmitów i nowe planety zamieszkałe przez najróżniejsze stworzenia i równie niebezpieczną florę bakteryjną. Poprawie uległ także system generujący misje. Od teraz misje będą losowo docierać do dziennika zadań.

Środowisko wizualne również załapało się na garażową sesję z projektantami. Na warsztat wzięli tekstury, którym nadano wysoki poziom precyzji, a także większą szczegółowość otaczającej nas flory. 

[you tube=5328iuzHw-w]

Ponadto patch wprowadza głębokie zmiany w strukturze handlu i ekonomii. Deweloper nie omieszkał poprawić jednej z najbardziej irytujących rzeczy, którą jest monotonna walka. Od teraz mają być bardziej rozbudowane, przez co bardziej widowiskowe.

I wreszcie, po mnóstwie próśb i gróżb rozesłanych do twórców No Man’s Sky, jesteśmy świadkami powstającego zalążka ambitnego trybu multiplayer. Po zainstalowaniu update’u będziemy mogli pogadać ze znajomym przez voice chat (o ile nie fruwa statkiem po kosmosie zbyt daleko od naszej aktualnej pozycji). W końcu 16 graczy może spotkać się na obcej orbicie i pogadać o grawitacji i kosmicznych przekrętach.

Źródło: pcgamer.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię