Strona głównaGryAktualnościTechland kieruje swoją uwagę na nową grę z otwartym światem

Techland kieruje swoją uwagę na nową grę z otwartym światem

Techland, studio stojące za Dying Light twierdzi, że chce się „znacząco rozwinąć”, aby wesprzeć rozwój gry, która została ujawniona w 2016 roku.

Techland jest najlepiej znany jako studio stojące za serią Dying Light, ale na przestrzeni lat stworzyło też wiele innych gier, w tym Call of Juarez i Dead Island. Po debiucie Dying Light 2, studio ujawniło, że w przypadku kolejnej gry zabiera się za coś zupełnie innego: „grę action-RPG z otwartym światem AAA w klimacie fantasy”.

Techland

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co udało nam się do tej pory osiągnąć w ramach serii Dying Light” – powiedział Paweł Marchewka, dyrektor generalny Techlandu. „Co więcej, nasza podróż z Dying Light 2: Stay Human dopiero się zaczyna, ponieważ planujemy wspierać tę grę przez co najmniej 5 lat, a jej zakres i rozmiar dorówna, jeśli nie przewyższy, temu co zapewniliśmy naszej społeczności podczas wsparcia po premierze jej poprzedniczki”.

„Jednocześnie, naszą ambicją jest wprowadzenie zupełnie nowego IP, które znacznie różni się od tego, co robiliśmy przez ostatnie kilka lat. Chcemy stworzyć w pełni next-genowe doświadczenie. Nowe epickie fantasy osadzone w rozległym, otwartym świecie, napędzane umiejętnościami i doświadczeniem, które zdobyliśmy jako zespół przez lata, przepełnione nowymi pomysłami, pasją i kreatywnością.”

Techland zatrudnił do pracy nad projektem wielu deweloperów ze studiów takich jak CD Projekt, Ubisoft, Arkane, Guerrilla Games i People Can Fly: Dyrektor narracyjny Karolina Stachyra i kierownik narracji Arkadiusz Borowik pracowali na przykład przy Wiedźminie 2 i 3, a główny projektant gry David McClure był wcześniej projektantem systemów gry w Deathloop.

Zobacz: Dying Light 2 – dodatek fabularny nie będzie wymagał przejścia gry

Marchewka powiedział, że nie ma więcej szczegółów do przekazania, ale jeśli to wszystko brzmi Wam dziwnie znajomo, to… macie rację – Techland po raz pierwszy ujawnił ten tajemniczy projekt sześć lat temu, jeszcze przed zapowiedzią Dying Light 2. Potwierdza to samo studio.

Techland pracował nad grą RPG fantasy przez około rok, również „przez cały czas rekordowej premiery Dying Light 2: Stay Human”. To bardzo długo, jak na niezapowiedziany projekt, ale można powiedzieć, że Techland skupił się na grach z serii Dying Light i dopiero teraz kieruje swoją uwagę na projekt fantasy. Studio poinformowało, że przygotowuje się do „znacznego powiększenia zespołu deweloperów” i udostępniło nawet link do swojej strony z ofertami pracy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię