Strona głównaWiadomościTechland twierdzi, że nadal jest niezależnym studiem

Techland twierdzi, że nadal jest niezależnym studiem

W sieci krążą plotki o przejęciu polskiego studia Techland przez Microsoft. Przedstawiciele firmy zaprzeczają tym doniesieniom i zapewniają, że nadal są niezależnym studiem.

Microsoft niczym rekin wchłania kolejne studia deweloperskie. Według ostatnich plotek to samo miało spotkać twórców Dying Light. Taka informacja pojawia się nie po raz pierwszy, głównie dlatego, że Techland jest jednym z niewielu pozostałych przy życiu niezależnych studiów deweloperskich.

Zobacz: NVIDIA wznawia produkcję kart graficznych GeForce GTX 1050 Ti

Ostatnio informacja o rzekomym przejęciu pojawiła się w podcaście Defining Duke, w którym jeden z gospodarzy zasugerował, że Microsoft wchłonął kolejnego dewelopera żeby wzmocnić swoją ofertę na ten rok. Z kolei gospodarz innego podcasctu stwierdził, że jest dość pewny, że chodzi o Techland.

W temacie w końcu wypowiedział się menedżer do spraw społeczności polskiego studia:

Techland to niezależne studio i nie zostało przejęte przez innego wydawcę.

Oczywiście to nie ukróciło spekulacji. Wiele osób zwraca uwagę, że nawet po wykupieniu studia, informacje te przez dłuższy czas nie są ujawniane. Tak czy inaczej, czas pokaże jak jest w rzeczywistości. Po wykupieniu Bethesdy raczej nic nas już nie powinno dziwić.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię