Strona głównaWiadomościTekken 7 z cyklem międzynarodowych turniejów esportowych

Tekken 7 z cyklem międzynarodowych turniejów esportowych

Już wkrótce zadebiutuje najnowsza odsłona Tekkena. Siódemka jest mocno przygotowywana pod kątem esportowym. Bandai Namco już teraz nawiązuje współpracę z Twitchem, czego owocem będzie cykl międzynarodowych turniejów.

Wydawca Tekkena 7 – Bandai Namco, nawiązał oficjalną, roczną i ekskluzywną współpracę z serwisem streamingowym Twitch. Na mocy umowy powołany zostanie cykl turniejów międzynarodowych o nazwie Tekken World Tour. Uczestniczy powalczą o awans na LAN-owe rozgrywki finałowe, które odbędą się w listopadzie. Weźmie w nich udział 16 najlepszych zawodników. Do zgarnięcia będzie pula nagród w wysokości 200 tys. dolarów.

Tekken World Tour to tak naprawdę cały cykl turniejów LAN-owych i internetowych. Rozgrywany będzie w trzech regionach: Europie, Ameryce oraz Azji i Pacyfiku. W każdym z nich gracze będą zdobywać punkty za pojedynki zarówno w meczach rozgrywanych online, jak i offline. Z każdego regionu awans uzyska 5 najlepszych zawodników. Finałową szesnastkę uzupełni zwycięzca Evo 2017. Co ważne, zawodnicy z Europy mogą rywalizować z zawodnikami z Ameryki, ale nie otrzymają za to punktów do rankingu. Te będzie można zdobyć tylko we własnym regionie.

Mecze będą transmitowane na Twitchu, na oficjalnym kanale Tekkena. Serwis streamingowy pomoże też w zorganizowaniu turniejów, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Rocket League Championship. Warto zauważyć, że Tekken World Tour to kolejny już cykl zawodów esportowych, w których będą rywalizować miłośnicy bijatyk. Niedawno do życia została powołana liga Injustice 2 Pro. Poza tym istnieje też Capcom Pro Tour dla Street Figtera, czy też King of Fighters World Championship.

Źródło: Dot Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię