Strona głównaWiadomościTelewizory LG OLED, mają problem z HDMI 2.1 przy podłączeniu RTX 3080

Telewizory LG OLED, mają problem z HDMI 2.1 przy podłączeniu RTX 3080

Wraz z wypuszczeniem na rynek kart graficznych GeForce RTX 3080 otrzymaliśmy w nich wsparcie dla HDMI 2.1. Więc wszyscy posiadacze takich telewizorów od razu wpadli na pomysł, żeby pod komputer podłączyć telewizor i móc cieszyć się z rozrywki na ekranie 4K z odświeżaniem 120 Hz. Problematyczne okazały się telewizory LG OLED.

Okazało się, że jeśli chcemy aktywować tryb 120 Hz w rozdzielczości 4K wraz z włączoną funkcją G-Sync, to telewizor wyświetlał czarny obraz. Dodatkowo okazało się, że jeśli w ogóle używamy trybu 120 Hz, to obniżeniu ulega próbkowanie kolorów (chroma subsampling) RGB 4:4:4 na RGB 4:2:2.

Firma LG wydała oświadczenie w tej sprawie, że jak najszybciej zajmie się tym problemem i już pracuje nad łatką i nowym firmware’em, który powinien rozwiązać zaistniały problem z kompatybilnością telewizorów LG OLED z kartami graficznymi Nvidia GeForce RTX 3080.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

2 KOMENTARZE

 1. Lg c9 55 i 3070, podobnie: przełączanie na hdr w Windows powoduje czarny ekran, jak włączę hdr w tv to to samo.
  Nie mogę ustawić odświeżania na 120 w 4k.
  Windows raz widzi gsync a raz nie ma tego ustawienia w sterownikach widocznego.

  Mam nadzieję że to poprawią i gsync oraz hdr i 120 hz w 4k będą normalnie działać.

 2. Mam ten sam problem LG OLED 65CX i RTX 3090 i po włączeniu wu=yświetla czarny obraz i brak sygnału muszę robić restart kompa i wtedy albo odpali się normalnie w 4k 120 Hz z G-sync albo odpala się w 1024 dodatkowo jeszcze przerywa dżwięk a po rozszerzeniu dżwięku o dolby atmos przerywa albo całkowicie nie ma dżwięku , walczę z serwisem ale na razie nic nie kumają wymienili mi płytę główną w telewizorze ale oczywiście to nic nie pomogło jak przyjechali to pierwszy raz słyszeli o takim sprzęcie masakra .Oczywiście kable HDMI 2.1 posiadam renomowanej firmy na świecie Profigold ( Prov2102) które obsługują nawet 10K)
  Ale jak uda się odpalić że OLED w 4k 120hz z G-sync i HDR to coś niesamowitego Metro Exodus i najnowsze call of duty wyglądają obłędnie.
  Mam nadzieję że w końcu wyjdzie poprawione oprogramowanie przecież Nvidia autoryzowała te telewizory jako kompatybilne i dlatego kupiłem a tutaj okazuje się w praktyce że są problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię