Strona głównaWiadomościNvidia GeForce RTX 3080, ma problemy ze stabilnością!

Nvidia GeForce RTX 3080, ma problemy ze stabilnością!

Premiera najnowszych kart graficznych Nvidii dla wielu graczy okazała się klapą, ponieważ nie byli w stanie dostać najnowszych kart graficznych GeForce RTX 3080. Z drugiej strony może się okazać, że finalnie to jednak oni okażą się zwycięzcami. Ponieważ zaczynają pojawiać się głosy, że najnowsze karty graficzne z układem graficznym GeForce RTX 3080 nie pracują stabilnie i zawieszają się podczas grania. Błąd ten podobno dotyczy tylko kart producentów zewnętrznych.

Zdenerwowani gracze zaczęli zgłaszać swoje problemy na prawie wszystkich dużych forach. Można wręcz powiedzieć, że fora te zapłonęły od tematów związanych z niestabilną pracą tych kart graficznych.

Jak wskazują gracze, największym problemem jest nagłe wychodzenie z gry na pulpit oczywiście z zawieszeniem się gry. Częstotliwość pojawiania się tego błędu jest losowa, ale niektórzy sugerują, że odpowiedzialne za takie zachowanie mogą być sterowniki lub niestabilność karty graficznej jak jej taktowanie rdzenia przekracza 2000 MHz.

Rozwiązania tego problemu na razie nie ma i Nvidia nie odniosła się do zaistniałej sytuacji. Jak sugerują sami gracze można próbować undervoltować kartę lub obniżyć zegary o 50-100 MHz w celu poprawienia jej stabilności.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię