Strona głównaGryAktualnościThe Ascent otrzyma pierwszego, dużego patcha, z masą poprawek

The Ascent otrzyma pierwszego, dużego patcha, z masą poprawek

The Ascent otrzymało pierwszego, dużego patcha od czasu premiery. Łatka naprawia kilka poważniejszych błędów gry.

Aktualizacja The Ascent dotyczy steamowej wersji gry, ale wkrótce pojawi się też na Xboxa oraz w sklepie Microsoftu. Rozwiązuje ona między innymi kwestię problemów z co-opem, stabilności (szczególnie na słabszych komputerach) i kilka innych bugów. Dla wielu graczy ważna będzie wspomniana stabilność, szczególnie dla bibliotek DX12. Aktualizacja, gdy pojawi się w sklepie Microsoftu, doda także brakującą obsługę ray tracingu oraz DLSS. 

the ascent

Na wszystkich platformach patch powinien też naprawić pojawiające się losowo, jednorazowe crashe, zarówno dla trybu singleplayer jak i coopa. Twórcy z Neon Giant nadal jednak będą się przyglądać grze i reagować, jeśli wciąż będzie się “wysypywać” w jakiś okolicznościach. Co do coopa – naprawiono też problem z działaniem kontrolerów w niektórych menu.

Zobacz: The Ascent – poprawka specjalnie dla wersji Xbox Game Pass

Dokumentacja wspomina także o poprawkach w zapisywaniu progresu. Pełna lista rzeczy, jakie dopracowuje aktualizacja, jest dość długa i znajdziecie ją tutaj. Problemy nie przeszkodziły jednak grze stać się hitem – w weekend otwarcia gra wygenerowała przychody na poziomie ponad 5 milionów dolarów, najwięcej w historii firmy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię