Strona głównaKonsolePlayStation 2 - Youtuber stworzył własną wersję przenośną kultowej konsolki

PlayStation 2 – Youtuber stworzył własną wersję przenośną kultowej konsolki

PlayStation 2 była swego czasu wspaniałą konsolą, która zrewolucjonizowała branżę, ale brakowało jej jednego elementu – nie była przenośna. Jeden z jutuberów postanowił naprawić ten błąd.

GingerOfOz wpadł na pomysł wpakowania podzespołów PlayStation 2 do niewielkiej, przenośnej obudowy z ekranem i w ten sposób powstało PS2 Eclipse. Twórca zaprezentował też możliwości konsolki oraz proces jej powstawania w materiale wideo.

PS2 Eclipse

Jak wielokrotnie wspomina, nie był pierwszą osobą, która wpadła na pomysł stworzenia takiej wersji PS2. Niektóre z pomysłów, jakie wykorzystał przy tym projekcie, pochodzą od innych osób, np. GmanModz. Chodzi tu na przykład o sposób przycięcia płyty głównej PS2, by zmieściła się w niewielkim pudełeczku. Wykorzystanie przyciętej płyty oraz kilku dodatkowych części, podłączonych do niej, pozwoliło na otrzymanie bardzo schludnie i profesjonalnie wyglądającego urządzenia. PS2 Eclipse wygląda jak oficjalne urządzenie, które mogłoby być sygnowane logo i sprzedawane przez samo Sony.

Zobacz: Xbox Series uruchamia gry z PS2!

Ponieważ konsolka zawiera części z prawdziwego PS2, nie emuluje gier. W rezultacie, tytuły działają z oryginalną prędkością, dokładnie tak jak na dużej wersji konsoli. Jedynym wyjątkiem są gry, które sprawiają problemy przy uruchamianiu z racji jakiś konfliktów z elementami sterowania.

Jedyny duży minus tej konfiguracji to korzystanie z USB dla ładowania gier. Aby zachować niewielkie rozmiary urządzenia, jutuber zdecydował się na wykorzystanie dysku SSD ze złączem USB, zamiast oryginalnie montowanego napędu DVD. Napęd zająłby dużo miejsca i pożerał ogromne ilości energii z baterii, co kompletnie rozmijało by się z ideą urządzenia. Ale poleganie na USB też nie jest idealne, bo PS2 wspiera jedynie stary, wolny standard USB 1.1. Ładowanie niektórych gier, jak GTA 3, zajmuje niemal minutę, a ich cutscenki lubią przyciąć.

Jedno ładowanie pozwala na około 2,5h zabawy. Nie jest to może bardzo spektakularny wynik, ale też nie najgorszy jak na urządzenie złożone w domu przez jedną osobę. Niestety, konsolki nie da się kupić. Jutuber wcześniej stworzył 49 innych modeli przenośnych urządzeń, zajęcie to zaczęło więc sprawiać, że czuł się wypalony i robi sobie przerwę. Ale jeśli chcecie spróbować swoich sił, GingerOfOz udostępnia różne materiały, pomocne w “produkcji”.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię