Strona głównaGryAktualnościThe Callisto Protocol – problemy z grą na PC i Xbox

The Callisto Protocol – problemy z grą na PC i Xbox

Na Striking Distance Studios posypały się kamienie i gromy ze strony zdenerwowanych graczy. The Callisto Protocol sprawia wiele problemów zarówno na PC i Xbox, za co winione jest także Sony.

Premiera The Callisto Protocol miała miejsce w zeszły piątek, jednak po raz kolejny gracze nie mogą uznać jej za udaną. Zwłaszcza posiadacze wersji PC i Xbox. Wersja PC jest bardzo źle zoptymalizowana co spowodowało wysyp negatywnych ocen na Steam.

Gra ma problemy z utrzymaniem stabilnej liczby klatek na sekundę, nawet na bardzo mocnych komputerach. Do tego dochodzą liczne bugi i glitche. Co więcej, włączenie ray tracingu mocno daje w kość sprzętowi. Na szczęście deweloperzy są świadomi tego problemu i pracują nad jego załataniem.

W świadczeniu możemy przeczytać:

Jesteśmy świadomi, że niektórzy użytkownicy mają problemy z zacinaniem się na komputerze. Mamy łatkę, która będzie dostępna w ciągu kilku godzin, aby poprawić wydajność, z szeregiem dodatkowych aktualizacji w drodze.

Łatka do wersji PC już trafiła do graczy i częściowo naprawiła problemy. Na kolejne aktualizacje optymalizacyjne trzeba czekać.

Dziękujemy za cierpliwość. Dostępna jest teraz łatka na PC, która poprawia problemy z zacinaniem się rozgrywki z powodu kompilacji shaderów. Po aktualizacji przy pierwszym uruchomieniu gry w menu może wystąpić chwilowe zacinanie się. Pracujemy nad dalszymi optymalizacjami w nadchodzących dniach.

Gracze krytykują twórców, jak mogli wypuścić tak niedopracowaną grę. Tytuł ma również spore problemy na Xbox. W dniu premiery gra była pozbawiona ray tracingu, spadków wydajności  oraz błędach związanych z HDR. Niektórzy gracze stwierdzili, że taki zabieg był celowy, aby działać na korzyść Sony i PlayStation.

PlayStation miało 150 programistów pracujących nad grą i zawarło umowę marketingową, i tak się składa, że działa najlepiej na najsłabszym sprzęcie… Wtedy Sony odwróci się i zażąda parytetu technicznego dla Call of Duty od rządowych organów regulacyjnych. Antyteza gier.

Co powiecie na łatkę dla Xbox Series X, ponieważ jest to lepsza, mocniejsza konsola niż ps5, powinna mieć lepsze funkcje, których nie ma… wyraźnie zdecydowaliście się zoptymalizować grę tylko dla Sony, co jest złym projektem samej gry… naprawcie to, proszę, albo stracicie klienta.

Sony w temacie siedzi cicho…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię