Strona głównaGryAktualnościThe Day Before – cztery dni od premiery i deweloper spakował manatki

The Day Before – cztery dni od premiery i deweloper spakował manatki

Studio Fntastic wytrzymało zaledwie cztery dni po premierze The Day Before i zamknęło swoje podwoje. Gra okazała się spektakularną porażką, po której nie mają prawa się podnieść.

Deweloperzy ogłosili upadłość i zamknięcie studia za pośrednictwem konta na Twitterze/X. Jeszcze przez premierą gry deweloperzy przepraszali za nienajlepszy marketing produkcji oraz pasmo afer i kontrowersji, których byli przyczyną. Prosili jednak, żeby nie nazywać ich gry zwykłym scamem.

Jednak gracze nie dali się nabrać i The Day Before zebrało bardzo złe oceny na Steam. Premiera okazała się totalną klapą finansową i twórcy nie mają już pieniędzy, żeby cokolwiek dalej robić. Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest zamknięcie studia. W komunikacie czytamy:

Dzisiaj ogłaszamy zamknięcie studia Fntastic. Niestety, The Day Before zawiodło finansowo i brakuje nam funduszy, aby kontynuować prace. Cały otrzymany dochód jest wykorzystywany do spłaty długów wobec naszych partnerów. Zainwestowaliśmy wszystkie nasze wysiłki, zasoby i godziny robocze w rozwój The Day Before, która była naszą pierwszą dużą grą. Naprawdę chcieliśmy wydać nowe łatki, aby ujawnić pełny potencjał gry, ale niestety nie mamy funduszy na kontynuowanie prac.

W tej chwili przyszłość The Day Before i Propnight jest nieznana, ale serwery pozostaną sprawne. Przepraszamy, jeśli nie spełniliśmy waszych oczekiwań. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, ale niestety źle obliczyliśmy nasze możliwości. Tworzenie gier to niezwykle trudne przedsięwzięcie.

https://x.com/FntasticHQ/status/1734265789237338453?s=20

I to by było na tyle, jeżeli chodzi o Fntastic.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię