Strona głównaWiadomościOprogramowanieOpera XG – Panic Button ukryje zawartość ekranu przed ciekawskimi

Opera XG – Panic Button ukryje zawartość ekranu przed ciekawskimi

Tego właśnie potrzebowaliśmy! Opera GX wprowadziła nową funkcjonalność pozwalającą na ukrywanie zawartości ekranu przed wścibskimi oczami. Panic Button przyda się zarówno w pracy, w domu jak i w szkole.

Komu czasem nie zdarzy się zajrzeć na ulubioną stronę podczas pracy czy w szkole. Według badania Opera GX aż 36% użytkowników zdarza się to często. Niekiedy może okazać się to dość ryzykowne, zwłaszcza gdy szef lub mama nagle wparują do pokoju. Dzięki Panic Button od Opera GX, łatwo ukryjemy chwilę odpoczynku.

– Szkoła, praca, a nawet życie domowe mogą być chwilami naprawdę nudne, czas może umilić przeglądarka internetowa. Jednak te krótkie chwile radości mogą skutkować długotrwałym wstydem, jeśli zostaniemy właśnie wtedy przyłapani przez wścibskiego obserwatora. Mamy wyjście z tej sytuacji. – mówi Maciej Kocemba, Product Director w Opera i  twórca Opery GX. – Stworzyślimy Panic Button jako piewszą linie obrony przeciwko ujawnieniu osobistych sekretów internetowych. Naciśnięcie tylko jednego przycisku natychmiast zmieni wyświetlane na ekranie strony internetowe na bardziej przyzwoite treści.

Panic Button po wciśnięciu klawisza F12 natychmiastowo wstrzymuje oraz wycisza wszystkie odtwarzane materiały oraz otwiera i przenosi aktywną zakładkę do neutralnej i bezpiecznej strony. Aby powrócić do poprzednio oglądanej strony wystarczy ponownie wcisnąć F12. Aby korzystać z przycisku, wszyscy użytkownicy GX muszą najpierw aktywować opcję „Early Bird” w ustawieniach przeglądarki.

Funkcjonalność Panic Button zawiera listę predefiniowanych stron, które można wybrać jako bezpieczna zakładka. Znajdziecie tam takie serwisy jak YouTube, Twitch czy Wikipedia. Możecie także stworzyć swój własny bezpieczny zestaw. Opera GX nie służy jednak tylko do dyskretnego przeglądania i szybkiego przeglądania sieci. Jest jedyną przeglądarką przeznaczoną dla graczy oraz oferującą niezliczone opcje personalizacji, jak motywy kolorystyczne, efekty dźwiękowe, muzykę w tle, a także ograniczniki procesora, pamięci RAM i przepustowości sieci. Została zaprojektowana z myślą o jak najwyższej płynności i niezawodności.

Złapani na gorącym uczynku

Badanie dotyczące przeglądania Internetu zostało przeprowadzone w grudniu 2023 przez Operę GX na 2,2 tysiącu użytkowników. Według badania 36% z nich przyznało się do oglądania w szkole na uczelni lub w pracy stron, których nie powinni robić w tym miejscu. Konkretniej mowa o:

 • mediach społecznościowych (61 proc.),
 • stronach z materiałami tylko dla dorosłych (58 proc.),
 • grach (51 proc.),
 • serwisach zakupowych (51 proc.),
 • portalach randkowych (36 proc.).

Jedna trzecia z badanych przyznała, że została przynajmniej raz przyłapana przez szefa lub nauczyciela na gorącym uczynku. 63 proc. ankietowanych internautów otrzymało ostrzeżenie w tej sprawie, natomiast 22 proc. zdradziło, iż groziło im za to zawieszenie lub nawet zwolnienie z pracy.

Natomiast 45% pytanych przyznało, że zostało przyłapanych na oglądaniu nieodpowiednich stron w domu. Według nich najbardziej ryzykowne zachowania w domu to:

 • granie w gry (26 proc.),
 • oglądanie treści dla dorosłych (14 proc.),
 • oglądanie profili byłych partnerek/partnerów czy atrakcyjnych przyjaciół (14. proc.),
 • korzystanie z serwisów randkowych (13 proc.),
 • oglądanie/słuchanie mniej popularnych zespołów i artystów (12 proc.),
 • szukanie wrażliwych informacji medycznych (10 proc.).

Większość z nich (78 proc.) spotkała się jedynie z zawstydzeniem, jedna czwarta respondentów poniosła poważniejsze konsekwencje. W ponad połowie przypadków (55 proc.) doszło do kłótni, co ciekawe w jednej trzeciej (32 proc.) udało się rozładować napiętą sytuację w drodze rozmowy. Dla 13 proc. respondentów przyłapanie na gorącym uczynku skutkowało rozstaniem lub rozwodem.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

 1. Wreszcie, sekcja poświęcona kasynom Nine https://polskie.kasynaonline-pl.com/kasyna/nine/ przyciągnęła moją uwagę. Ta część strony zagłębia się w ofertę Nine, zapewniając kompleksowy wgląd w ich gry, bonusy i ogólne wrażenia z gry. Jest to obowiązkowa wizyta dla tych, którzy szukają innego i ekscytującego doświadczenia w kasynie online, oferując unikalne spojrzenie na świat gier online, które odróżnia go od reszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię