Strona głównaWiadomościThe Farm 51 pracują nad nową grą. Tym razem MMO w klimatach...

The Farm 51 pracują nad nową grą. Tym razem MMO w klimatach współczesnej wojny

Bardzo ciekawe informacje docierają z obozu polskiego developera – The Farm 51, twórców takich gier jak NecroVision, Chernobyl VR Project i Get Even.

Jedną z gier zaplanowanych na 2018 rok ma być World War III. W odróżnieniu od World War III: Black Gold z 2001 roku, ta gra nie będzie jednak RTS-em, a grą MMO, w której na współczesnym polu walki, osadzonym między innymi w największych miastach Europy, nie tylko wcielimy się w pojedynczego żołnierza, ale również pojeździmy wojskowymi pojazdami.

Lokacje wykorzystane w grze to między innymi Warszawa, Berlin i Moskwa, a każde z nich ma mieć swoje charakterystyczne elementy – w przypadku naszej stolicy będzie to na przykład Pałac Kultury i stacje metra, a Barlina – chociażby Brama Brandenburska. Realizm ma być również widoczny w elementach ubioru i wyposażenia żołnierzy, aczkolwiek sama gra nie celuje w skomplikowaną symulację, tylko arcade’ową strzelaninę.

Ważnym elementem procesu tworzenia gier ma być współpraca ze społecznością graczy. Jeśli community stwierdzi, że jakiegoś elementu brakuje, jest za mało lub za dużo – twórcy obiecują starannie pochylić się nad takimi głosami.

Interesująco brzmią również zapewnienia co do ceny – ma ona nie przekroczyć 20-30 euro, a więc będzie to jeden z tańszych tytułów jeśli chodzi o ceny krótko po premierze. Z pewnością będziemy śledzić rozwój prac nad grą i informować Was o postępach.

Źródło: The Farm 51

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię