Strona głównaEsportZmiany w składzie Team Kinguin. Dołączą Portugalczycy

Zmiany w składzie Team Kinguin. Dołączą Portugalczycy

Od dłuższego czasu w polskim zespole Team Kinguin nie działo się najlepiej. Z wielu miejsc wyciekały informacje, o problemach wewnątrz drużyny i doczekaliśmy się pierwszych, poważnych zmian w szeregach zespołu. Czy zaowocują powrotem Pingwinów na szczyt?

Chociaż na rodzimym podwórku ekipa Micha i Rallena drużyna ta radziła sobie nad wyraz dobrze, czego dowodem było zwycięstwo w finałach Polskiej Ligi Esportowej to w międzynarodowych turniejach wyniki nie były tak kolorowe. Drugi kwartał 2017 roku był początkiem powolnego spadku w rankingu HLTV jak i również zanikiem ich wcześniejszej formy.

Kibice, obserwujący zmagania Team Kinguin z resztą ceesowego gremium zauważyli to, co widzieli również menadżerowie zespołu. Już w maju mieliśmy do czynienia z edycją rostera poprzez przyjęcie w szeregi Bartosza Hyper Wolnego, a ledwo miesiąc później informowaliśmy o planowanych, ogromnych zmianach w zespole.

Dalsze miesiące nie przynosiły rozchmurzających wieści. W rozmowie z serwisem Cybersport.pl MICHU zdradził zamiary zarządu Pingwinów i nieuchronne zmiany w składzie. Tak, więc w końcu stało się. Jeszcze w październiku miejsce Bartosza zajął Kap3r, tym razem jednak mówimy o zdecydowanie bardziej znaczącej roszadzie.

Z podstawowego składu miejsce zwolnili Grzegosz SZPERO Dziamałek oraz Kacper Kap3r Słoma, którzy skierowali swoje siedzenia na ławę rezerwową. Braki uzupełnili znani na scenie zawodnicy, prosto z zachodnich rubieży europy – Ricardo FOX Pacheco oraz Christopher MUTiRiS Fernandes.

Pierwszy gracz jest dość znanym w świecie esportu nazwiskiem, reprezentując wcześniej barwy G2 Esports, FaZe Clan, SK Gaming a na chwilę przed końcem roku skończył współpracę z organizacją Team Dignitas. Grał on również pod szyldem Pingwinów, tak więc historia zatacza piękne koło kończąc dwuletnie rozstanie z Team Kinguin. Większą niewiadomą może być dla większości MUTiRiS, będący dotychczas graczem mniej znanych zespołów.

Czy jego obecność w aspirującym do osiągnięcia TOP15 zespole pomoże reszcie polaków? Czy aktualny zespół to początek powrotu Team Kinguin na szczyt? Niekoniecznie, a przed Michałem Müllerem i kolegami jeszcze dużo pracy…

Źródło: HLTV

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię