Advertisement
Strona głównaGryAktualnościThe Last of Us 2 - twórcy zgłosili skrajnych hejterów na policję

The Last of Us 2 – twórcy zgłosili skrajnych hejterów na policję

Neil Druckmann – reżyser The Last of Us 2, spotkał się ze sporym hejtem po wypuszczeniu gry. Graczom nie spodobało się wiele aspektów produkcji. Doszło wręcz do gróźb karalnych, które zostały zgłoszone odpowiednim władzom.

The Last of Us Part II było jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Pierwsza część ma status niemal kultowej i wszyscy fani ze zniecierpliwieniem wyczekiwali kontynuacji przygód Ellie oraz Joela. Recenzje napawały optymizmem. Gra dostała mnóstwo maksymalnych ocen od redakcji z całego świata, co przełożyło się na średnią notę na Metacritic na poziomie 94 punktów na 100 możliwych. To po prostu nie mogło się nie udać…

The Last of Us 2

A jednak The Last of Us 2 nie do końca się udało

O ile oceny dziennikarzy wskazują na grę rewelacyjną, tak gracze nie są już równie wyrozumiali. The Last of Us 2 przez długi czas miało wśród nich średnią ocenę na poziomie 3,4 punktów, ale w ostatnich dniach wzrosła ona do 4,9 punktów. Oczywiście nie jest to tak słaba gra. Gracze w ten sposób pokazywali swoje niezadowolenie z wielu decyzji fabularnych, które zostały podjęte przez twórców. Niestety, niektórzy poszli o kilka kroków za daleko.

Neil Druckmann – reżyser gry, zdradził, że jedna z aktorek głosowych otrzymała groźby karalne tylko dlatego, że wcielała się w fikcyjną postać w grze. Na to nie mogło być ich zgody, więc konieczna była interwencja.

– Jedna z aktorek dostała naprawdę okropne i podłe wiadomości z powodu fikcyjnej postaci, którą gra w grze. Po prostu ciężko mi się z tym pogodzić. Staram się to zignorować tak bardzo, jak tylko potrafię. Jednak kiedy sprawy nabierają aż takiej powagi, to są pewne protokoły bezpieczeństwa, które przyjmujemy i zgłaszamy to odpowiednim władzom. Następnie staramy się skupić na pozytywach i na rozpraszaniu uwagi innymi rzeczami. Ale taka jest rzeczywistość – powiedział Niel Druckmann w rozmowie z Reggie Fils-Aime.

Jednocześnie Neil Druckmann rozmawiał już z Craigiem Mazinem, który pracuje nad scenariuszem do serialu i uprzedził go, że dzieło może spotkać się z mieszanym przyjęciem graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Głupota ludzka nie granic !
    Gra jest mistrzostwem świata jeszcze nigdy nie miałem takiego emocjonalnego Rollercoastera jak w tej grze !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię