Advertisement
Strona głównaGryAktualnościDoba w Cyberpunk 2077 będzie dłuższa niż w Wiedźminie 3

Doba w Cyberpunk 2077 będzie dłuższa niż w Wiedźminie 3

Jeśli zastanawialiście się – ile będzie trwał jedna doba w grze Cyberpunk 2077, to prawdopodobnie dostaliśmy odpowiedź na to pytanie. Wygląda na to, że będzie sporo dłuższa niż np. w Wiedźminie 3.

W Cyberpunk 2077 będzie system dnia i nocy – wiemy to od dawna. Wręcz mogliśmy być tego pewni, zanim w ogóle zostało to oficjalnie zapowiedziane. Ale ile potrwa jeden dzień w przeliczeniu na realne godziny w prawdziwym świecie? Czy mniej więcej tyle samo, ile w Wiedźminie 3, gdzie każda godzina trwała 4 minuty, a każda dobra to 1 godzina i 36 minut? Wygląda na to, że nie. W Cyberpunk 2077 doba będzie zdecydowanie dłuższa.

Cyberpunk 2077

Ile trwa doba w Cyberpunk 2077?

Początkowo czas trwania jednej doby próbował oszacować jeden z użytkowników Reddita. Z zegarkiem w ręku oglądał on wszystkie materiały z niedawnego pokazu Night City Wire i z jego wyliczeń wyszło, że jedna godzina to mniej więcej 7 minut. To oznaczałoby, że doba zajmuje 2 godziny i 48 minut. Trzeba przyznać, że wyliczenia – chociaż nieprecyzyjne – były bardzo bliskie prawdy. Jeden z pracowników CD Projekt RED potwierdził, że godzina grania sprawi, że w grze upłynie czas 8 godzin. Wystarczą proste obliczenia, aby przekonać się, że cała doba to 3 godziny grania. To mniej więcej dwa razy więcej niż w Wiedźminie 3.

Dużo to czy mało? Aby to oszacować, warto mieć jakieś odniesienie do innych gier. Dla przykładu, zarówno w Red Dead Redemption 2, jak i Grand Theft Auto 5 doba trwa zaledwie… 48 minut naszego, realnego czasu. Tym samym aż 3-godzinny cykl dobowy w Cyberpunk 2077 jest naprawdę długi. Jaki będzie miało to wpływ na rozgrywkę i czy w ogóle ma to jakieś znaczenie dla gracza? Trudno na ten moment oszacować.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada w wersji na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. W 2021 roku wydana zostanie też aktualizacja na konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X, która prawdopodobnie poprawi grafikę, a być może dodać też inne elementy.

Aktualne ceny Cyberpunk 2077:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię