Strona głównaGryAktualnościThe Last of Us - zaprezentowano remake oraz samodzielny multiplayer

The Last of Us – zaprezentowano remake oraz samodzielny multiplayer

Potwierdziły się plotki i przecieki, poprzedzające Summer Game Fest. Naughty Dog pracuje nad dwiema grami z serii The Last of Us – remake’iem “jedynki” oraz samodzielnym multiplayerem, zatytułowanym Fractions.

Jeśli chodzi o remake jedynki, to tytuł jest opracowywany praktycznie od zera z myślą o PlayStation 5. Oprócz zmian w grafice, tytuł ma zostać wzbogacony o mechaniki, które powstały (lub zostały zmienione, jak na przykład walka) na potrzeby The Last of Us 2, jak również poprawione sterowanie i opcje dostępu.

Zobacz: Rekruterka Naughty Dog sugeruje powrót Uncharted

Oprócz fabuły “podstawki”, gra ma zawierać też dodatek Left Behind. TLoU Part I remake pojawi się w sprzedaży 2 września tego roku. Przygotowywana jest także wersja dla PC, ale tutaj data premiery nie została jeszcze podana, a prace są prawdopodobnie na dużo wcześniejszym etapie.

Na tym jednak obecność Naughty Dog na Summer Game Fest się nie skończyła. Studio pracuje równolegle nad Fractions – osobną, samodzielną grą, poświęconą trybowi multiplayer. Frakcje to póki co tytuł roboczy, a stoi za nim gra określana mianem największego projektu multiplayer w historii studia. Grę zaplanowano na 2023.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię