Advertisement
Strona głównaWiadomościAkcesoriaThe Mandalorian: na planie wykorzystano prawdziwy joystick Thrustmastera

The Mandalorian: na planie wykorzystano prawdziwy joystick Thrustmastera

Forumowicze Reddita nie zawodzą. Znowu dostrzegli ciekawostkę w jednym z seriali – tym razem chodzi o przebój Disney+ czyli “The Mandalorian”. Okazuje się, że statek kosmiczny głównego bohatera nie do końca jest tylko i wyłącznie wymysłem scenografów.

Forumowicze Reddita zauważyli, że główny bohater do sterowania statkiem korzysta z popularnego wśród miłośników symulatorów lotu joysticka – Thrustmaster T.16000 FCS Space Sim Duo

Zobacz: The Mandalorian najczęściej piraconym serialem

Teorie Reddita na ten temat są dwie – albo scenografowie po prostu uznali, że ten konkretny model na tyle dobrze pasuje do wnętrza statku, że nie ma potrzeby tworzyć dodatkowej atrapy, albo… ktoś chciał przyoszczędzić na wyposażeniu. W grę wchodzi też delikatny product placement, ale biorąc pod uwagę brak widocznych logosów producenta, jest to opcja najmniej prawdopodobna.

Zobacz: Nowy trailer The Mandalorian zapowiada ucztę dla fanów Star Wars

To nie pierwszy przypadek kiedy Thrustmaster trafia na plan filmowy. Wcześniej miało to miejsce chociażby w Alien: Convenant oraz filmie Batman: The Dark Knight Rises. Inne marki akcesoriów komputerowych też mają zresztą swoje miejsce w annałach kinematografii. A jakie Wy znacie najbardziej charakterystyczne przykłady product placementu w filmach?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię