Strona głównaGryAktualnościThe Store is Closed – IKEA domaga się od twórców gry zmiany...

The Store is Closed – IKEA domaga się od twórców gry zmiany scenerii

Twórcy niezależnej gry The Store is Closed otrzymali pismo od prawników sieci IKEA. W piśmie domagają się zmiany scenerii gry, ponieważ ta do złudzenia przypomina wnętrza ich sklepów.

Gra powstaje dzięki zbiórce na Kickstarterze i nie została jeszcze oficjalnie wydana, a już robi się o niej głośno. Gracze wcielą się w człowieka uwięzionego w sklepie meblowym, którego pracownicy zmieniają się w potwory. Naszym celem jest przetrwać co ułatwić ma zarówno eliminacja wrogów jak i umiejętność schowania się.

Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun produkcji. Widać w nim budynek oraz wnętrze sklepu, które faktycznie może kojarzyć się ze szwedzką siecią meblową. Wczoraj twórca gry Jacob Shaw pochwalił się, że dostał od sieci IKA pismo wzywające do usunięcia wszelkich podobieństw do ich sklepu. W innym przypadku zostanie złożony pozew sądowy.

Jak możemy przeczytać w udostępnionym przez serwis Kotaku fragmencie pisma:

Nasz klient dowiedział się, że tworzysz grę wideo The Store Is Closed, która wykorzystuje, bez zgody naszego klienta, oznaczenia kojarzone ze słynnymi sklepami IKEA. Twoja gra wykorzystuje niebiesko-żółte kolory ze skandynawską nazwą na sklepie, niebieski budynek przypominający pudełko, żółte pionowe paski na ubraniach identyczne z tymi noszonymi przez personel IKEA, szarą ścieżkę na podłodze, meble wyglądające jak meble IKEA i oznakowanie produktu, które wygląda jak oznakowanie IKEA. Wszystkie powyższe informacje od razu sugerują, że gra toczy się w sklepie Ikea. Możesz łatwo wprowadzić zmiany w swojej grze, aby uniknąć problemów prawnych.

Shaw przyznał, że chce uniknąć niepotrzebnych kłopoetów i wprowadzi wymagane zmiany. To może jednak spowodować opóźnienie premiery gry. Obecnie planowana data premiery to czerwiec 2024.

Zobacz: The Sims 5 w trakcie produkcji

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię