Strona głównaWiadomościThermaltake prezentuje inteligentną myszkę, która połączy się ze smartfonem

Thermaltake prezentuje inteligentną myszkę, która połączy się ze smartfonem

Nie, tytuł nie kłamie. Tak, powstała – prawdopodobnie pierwsza na świecie – myszka dla graczy, którą można określić mianem inteligentnej. Oczywiście nie stworzy leku na raka ani nie rozwiąże zaawansowanych zadań matematycznych, ale może połączyć się z naszym smartfonem.

Myszka Thermaltake eSPORTS Ventus X Plus Smart to myszka, którą sam producent opisuje jako inteligentną. Czym owa inteligencja się objawia? Gryzoń wyposażony jest w liczne czujniki, które przez cały czas śledzą nasze poczynania. Następnie dane można przesyłać do dedykowanej aplikacji w urządzeniu z Androidem lub iOS-em lub wyświetlać w programie zainstalowanym na komputerze. Dzięki temu mamy szansę dowiedzieć się o wykonanych kliknięciach, ruchach lub momentach podnoszenia urządzenia nad podkładkę. Danymi oczywiście można się podzielić np. na Facebooku. Nie do końca wiem, po co, ale w końcu żyjemy w czasach, w których posty ze zdjęciem posiłku potrafią zebrać dziesiątku like’ów.

Jeśli chodzi o samą specyfikację, to myszka wyposażona jest w sensor laserowy Avago 9500 o maksymalnej czułości 10000 DPI. Pod przyciskami zastosowano przełączniki Omron o żywotności 20 mln aktywacji. We wnętrzu znalazło się też miejsce dla 32-bitowego mikrokontrolera ARM oraz 256 KB pamięci. Myszka pozwala na ustawienie częstotliwości raportowania w zakresie od 125 do 1000 Hz. Nie brakuje także podświetlenia RGB, regulacji wagi dzięki odważnikom oraz pozłacanej wtyczki USB. Cena myszki Thermaltake eSPORTS Ventus X Plus Smart została ustalona na poziomie 49,99 dolarów.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię