Strona głównaWiadomościZamień RX 480 na RX 580. Podmiana BIOS-u pozwala zwiększyć wydajność karty...

Zamień RX 480 na RX 580. Podmiana BIOS-u pozwala zwiększyć wydajność karty AMD

Zabawy z BIOS-em często kończą się utratą gwarancji i nieodwracalnym „uszkodzeniem” podzespołów komputerowych. W tym jednym przypadku warto zaryzykować życie RX 480 dla wyższych zegarów i wydajności.

Implementacja BIOS-u innego pochodzenia może budzić niepokój, lecz tym razem metoda modernizacji karty graficznej jest bezpieczna i skuteczna. Została potwierdzona przez jednego z właścicieli niniejszego „Radka”. Próba zamiany oryginalnego BIOS-u RX 480 na RX 580 zakończyła sie wielkim sukcesem.

W Radeonie RX 480 marki XFX udało się podwyższyć standardowe taktowanie procesora graficznego z 1300 MHz do 1411 MHz. GPU-Z dostarczył niepodważalnych dowodów na to, że operacja wyszła pacjentowi na lepsze. Po flashowaniu systemu GPU, RX 480 został mianowany RX 580 i przejął jej moc taktowania.

Ponadto podrasowany układ sprawdzono w pratkycznych testach. Wiedźmin 3 oraz Furmark zweryfikowały stabilne działanie. Zmiana BIOS-u pozwala uzyskać 111 MHz więcej, co przekłada się na kilka fps-ów w grach, jednakże wiąże się to z brakiem możliwości ręcznego podkręcenia karty. Późniejsze próby podwyższenia częstotliwości taktowania natychmiast wywołują błąd sterownika.  

Dlatego też procedura proponowana jest wyłącznie dla osób posiadających autorskie wersje RX 480, w których manualny overclocking uniemożliwia osiągnięcie granicy 1400 MHz. Chcąc przyspieszyć swoją kartę pamietajmy o tym, że kilkaset megaherców więcej zostanie okupione większym głodem na energię i wydzielaniem ponadprzeciętnego ciepełka. BIOS można pobrać ze strony techpowerup.

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię