Advertisement
Strona głównaGryAktualnościThis War of Mine oficjalnie lekturą szkolną!

This War of Mine oficjalnie lekturą szkolną!

Potwierdziły się wczorajsze doniesienia, według których jedna z gier 11 bit studios może stać się nieobowiązkową lekturą szkolną. Informacja została potwierdzona zarówno przez polskiego dewelopera, jak i Kancelarię Premiera.

Potwierdziła się wczorajsza informacja Radia Kraków. Gra This War of Mine od roku szkolnego 2020/2021 trafi na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych. Przerabiać ją, o ile nauczyciele wyrażą taką chęć (decyzja należy do nich), będą mogli uczniowie szkół średnich od rocznika 2002, czyli osoby pełnoletnie. To z powodu poruszanej tematyki gry, która przeznaczona jest dla osób dorosłych.

This War of Mine - lektura szkolna

– Gry bez wątpienia są dziełem kultury. Nowoczesnym, naturalnym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy, ponieważ operują językiem natychmiastowo dla niego zrozumiałym. I tym językiem gry mogą opowiadać o wszystkim – emocjach, prawdzie, walce dobra ze złem, cierpieniu i wreszcie samej istocie ludzkości. Pod tym względem gry są podobne do literatury, jednak używają wspomnianego języka interakcji. Oczywiście, wykorzystywano je już w edukacji, do nauczania matematyki, chemii czy rozwijania zdolności poznawczych, ale nie sądzę, by jakakolwiek została oficjalnie włączona do programu nauczania na poziomie ogólnokrajowym. Jestem dumny z faktu, że to właśnie produkcja 11 bit studios dołoży swoją cegiełkę do rozwoju edukacji i kultury w naszym kraju. To może być przełomowy moment dla wszystkich artystów tworzących gry na całym świecie – powiedział Grzegorz Miechowski, prezes zarządu 11 bit studios.

Informacja została potwierdzona w trakcie dzisiejszej wizyty Premiera Mateusza Morawieckiego w siedzibie 11 bit studios. Gra This War of Mine będzie polecana przede wszystkim do nauczania przedmiotów humanistycznych. Zaliczają się do nich między innymi: socjologia, etyka, filozofia oraz historia. Produkcja dostępna dla wszystkich polskich szkół średnich bez dodatkowych kosztów.

This War of Mine to dopiero początek?

Według przekazanych informacji stało się to możliwe dzięki oficjalnemu wsparciu Prezesa Rady Ministrów.  Prawdopodobnie jest to pewnego rodzaju program pilotażowy i jest szansa, że w przyszłości do listy lektur zostaną dodane kolejne gry. Co ważne, są one nieobowiązkowe, więc nauczyciele mogą, ale nie muszą ich omawiać na lekcjach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię