Strona głównaWiadomościTHQ Nordic przejęło licencję gier Deep Silver i pod ich szyldem zostaną...

THQ Nordic przejęło licencję gier Deep Silver i pod ich szyldem zostaną wydane przyszłe tytuły.

Spółka Koch Media została wykupiona przez THQ Nordic, a to oznacza zmianę wydawcy dla podległego im studia Deep Silver. Pod nową banderą za niedługi czas zostaną wypuszczone na rynek cztery wysokobudżetowe produkcje, a w tym Metro Exodus.

Czyżby THQ Nordic przeczuwało światowy sukces Metro Exodus i skorzystało z okazji nabycia prawa do wydania gry? Można spekulować, pewne jest jednak to, że musieli wyłożyć 121 milionów euro za Koch Media. Dzięki zawartej umowie zyskają nie tylko serię Metro, ale także inne gry z planu wydawniczego studia Deep Silver.

Od teraz będą mieli we władaniu m.in. marki Saint’s Row, Dead Island oraz Risen. Również to od nich będzie zależeć przyszłość dwóch nowych gier AAA studia Volition i Dambuster. W menu produkcyjnym znajduje się jeszcze jedna gra, o której próżno szukać informacji.

Tu trzeba zaznaczyć, że nie jest to wrogie przejęcie. THQ Nordic nie zamierza zmieniać głównego pionu zarządu Koch Media, ani też przystąpić do ich restrukturyzacji. Celem jest wyłącznie kontynuowanie ekspansji w obszarze gier komputerowych. Czy pod nowymi rządami THQ Nordic, Deep Silver będzie otrzymywało lepsze wsparcie na tworzenie gier, co przełoży się na większą ich jakość? To się okaże…

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię