Strona głównaWiadomościTo już pewne – gamingowe karty AMD Radeon Vega zostaną pokazane na...

To już pewne – gamingowe karty AMD Radeon Vega zostaną pokazane na Siggraph 2017

Od kilku tygodni mówiło się o tym, że przeznaczone dla graczy karty graficzne AMD Radeon Vega zostaną zaprezentowane na targach Siggraph 2017. Teraz mamy tego ostateczne potwierdzenie, które pochodzi od pracowników firmy.

Karty graficzne AMD Radeon z serii Vega zadebiutowały już na rynku, ale  na razie jedynie jako model Frontier Edition, który nie jest przeznaczony dla graczy. Nie da się ukryć, że wiele osób ze zniecierpliwieniem oczekuje premiery wersji gamingowych. Teraz mamy ostateczne potwierdzenie, że nastąpi to w trakcie konferencji Siggraph 2017, która rozpoczyna się 30 lipca i potrwa do 3 sierpnia. W kilku tweetach potwierdzili to pracownicy AMD oraz oficjalny profil Radeon RX na Twitterze.

Jason Evangelho przypomniał wręcz, że prezentację na Siggraph 2017 obiecała prezes firmy – Lisa Su i Czerwoni jak najbardziej zamierzają jej dotrzymać. Co więcej, odniósł się również do małego zamieszania, związanego z wydajnością karty AMD Radeon Vega Frontier Edition, która nie radzi sobie najlepiej w grach. Evangelho napisał, że to zdecydowanie przedwczesne reakcje, oparte o wydajność modelu, który nie został stworzony z myślą o grach. To może napawać pewnego rodzaju optymizmem. W końcu nie od dzisiaj mówi się, że Vega ma konkurować z GTX-ami 1080, a nawet 1080 Ti, a to przecież najmocniejsze karty na rynku (nie licząc Titan Xp, którego nie da się kupić, np. w Polsce).

Jeszcze nie wiemy, którego dnia targów zostaną zaprezentowane nowe karty z serii Vega. Niestety, nie można też z całą pewnością powiedzieć, że prezentacja będzie się od razu wiązać z premierą rynkową. Może być tak, że modele dla graczy pojawią się na sklepowych półkach kilka tygodni po prezentacji. Nie zmienia to faktu, że przynajmniej będziemy już coś wiedzieć na ich temat. Oby AMD pokusiło się o porównanie do najwydajniejszych konstrukcji konkurencji.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię