Strona głównaWiadomościRozrywkaTo koniec Omegle – popularnego czatu z kamerami

To koniec Omegle – popularnego czatu z kamerami

Wygląda na to, że kończy się pewna epoka. Założona w 2009 roku platforma Omegle kończy swoją działalność. Koniec z wideoczatami z nieznajomymi z całego świata.

Właściciele platformy Omegle poinformowali i wygaszaniu usługi. Omegle zostało założone 25 marca 2009 roku przez Leifa K-Brooksa jako alternatywa dla Chatroulette. Pierwotnie platforma działało jako czat tekstowy jednak dość szybko została udostępniona funkcja rozmów wideo. Aplikacja w sposób losowy dobierała partnerów do rozmowy. Obie strony mogły zdecydować się kontynuować znajomość lub iść dalej i połączyć się z nowym nieznajomym.

Jak to w sieci bywa oprócz normlanych użytkowników, dość szybko zaczęły pojawiać się trolle, zboki oraz dziwacy. Podobnie jak wcześniej wspomnianym Chatroulette także i tutaj co chwilę można było natrafić na „festiwal parówkowy”. Patologia stała się problematyczna dla administracji oraz zniechęcała innych użytkowników. Nic więc, dziwnego, że serwis zmierzał ku przepaści.

Ostatecznie na stronie głównej serwisu został umieszczony WPIS, w którym K-Brooks wyjaśnia przyczyny decyzji. Omegle stało się obiektem częstych kontroli głównie ze względu na patologiczne zachowania użytkowników. Firmy zwyczajnie nie stać na to, żeby z tym walczyć. Co więcej, cała sytuacja wpłynęła na zdrowie założyciela serwisu.

Według informacji przekazanych przez BBC, Omegle zostało wspomniane w ponad 50 sprawach sądowych dotyczących pedofilli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię