Strona głównaWiadomościTo smutny koniec darmowego MMO Marvel Heroes, które od początku walczyło o...

To smutny koniec darmowego MMO Marvel Heroes, które od początku walczyło o przetrwanie

Marvel zdecydował się na zakończenie projektu, jakim było darmowe MMO o nazwie Marvel Heroes. Wtyczka została wyjęta i teraz pozostało czekać na powolną śmierć produkcji. To przy okazji koniec współpracy między Marvelem i Gazillion Entertainment.

Marvel Heroes to darmowe MMORPG, które zostało wydane w 2013 roku. Od początku nie było może wielkim hitem, ale miało wierne grono odbiorców. W ostatnim czasie tytuł mógł pochwalić się stałą liczbą 20 tys. graczy, co jest całkiem niezłym wynikiem pomimo słabych recenzji i wielu problemów. Jeśli należycie do tych 20 tys. to nie mamy dobrych informacji. Projekt zostaje całkowicie wstrzymany i lada chwila serwery zostaną wyłączone.

– Z przykrością informujemy wszystkich fanów Marvel Heroes, że nasza współpraca z Gazillion Entertainment właśnie się zakończyła i gra zostanie wyłączona. Szczerze dziękujemy wszystkim graczom, którzy dołączyli do społeczności Marvel Heroes – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Prawda jest taka, że nawet gracze spodziewali się rychłej śmierci ich ulubionego tytułu. W grze miały się pojawić nowe elementy z okazji Halloween oraz premiery filmu Thor: Ragnarok. Niestety, nic takiego nie trafiło ostatecznie na serwery. Poza tym część pracowników, odpowiedzialnych za kontakty ze społecznością, zniknęła z oficjalnego forum najprawdopodobniej z powodu utraty pracy.

Gra od początku borykała się ze sporymi problemami. Nie najlepsze recenzje w połączeniu z licznymi zwolnieniami już w pierwszym roku działalności i mnóstwem nadgodzin (niektórzy mieli pracować nawet po 80 godzin w tygodniu, czyli 16 godzin dziennie) to tragiczna mieszanka. Cudem jest, że gra przetrwała te cztery lata. Jednak jej historia dobiegła końca. Pozostaje mieć nadzieję, że MMO w świecie bohaterów wciąż będzie dla Marvela ciekawym pomysłem i być może w niedalekiej przyszłości zobaczymy następcę Marvel Heroes.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię