Strona głównaGryAktualnościTodd Howard – Fallout 76 był rozczarowaniem

Todd Howard – Fallout 76 był rozczarowaniem

Reżyser i producent wykonawczy Bethesdy, Todd Howard przyznał, że on i jego zespół zawiedli graczy Falloutem 76. Skąd ta nagła refleksja po kilku latach od premiery i niezliczonej ilości wtop?

Seria Fallout jest jedną z najbardziej cenionych i lubianych przez graczy. Prawie każda odsłona była hitem. Jednak znalazł się gorzki rodzynek w tej torbie słodkości. To Fallout 76, który okazał się co najmniej rozczarowujący. W niedawnym wywiadzie dla The Guardian, Todd Howard skomentował grę i przyznał, że zawiódł.

Zobacz: Preordery Cyberpunka 2077 przebijają inne gry CD Projekt RED

Przed premierą Fallouta 76 w 2018 roku wielu fanów obawiało się, że gra nie spełni standardów serii. Po części dlatego, że zmieniła się formuła i koncentracja gry na rozgrywce sieciowej. Niestety Fallout 76 nie wypadł dobrze, co w końcu przyznaje sam Todd Howard.

Próbując ewoluować, Bethesda chciała mieć tytuł skupiony na sieci. Deweloper nadal w dużej mierze skupia się na grach dla jednego gracza, ale dzięki F76 chciał stworzyć zupełnie nowe doświadczenie. Jednak na premierę, gracze dostali produkt pełen błędów i praktycznie niegrywalny. Gra co prawda zawiera pewne elementy serii, ale to nie jest to czego oczekiwali gracze. Howard przyznał:

Zawiedliśmy wielu ludzi.

Oczywiście jesteśmy wielkimi fanami trybu dla jednego gracza i odnieśliśmy sukces z niektórymi grami nastawionymi na rozgrywkę sieciową takimi jak Elder Scrolls Online czy Fallout 76. Jednak wielu graczy chce w nią grać jak w grę dla jednego gracza i nie zwracać uwagi na innych. gry radzą sobie z trybem wieloosobowym na różne sposoby i myślę, że to wszystko ma swoje zalety.

Ostatecznie ZeniMax przyznał, że wprowadził fanów w błąd w kwestii F76. I chociaż miło, że w końcu się do tego przyznali, to i tak niesmak pozostał. Howard przyznał, że tworzenie gier dla wielu graczy bardzo różni się od tych dla jednego gracza o czym zespół musiał przekonać się na własnej skórze.

Po wielu aktualizacjach F76 w końcu stał się grą całkiem przyjemną i grywalną. Jednak pierwsze wrażenie nadal pozostawia po sobie pewien niesmak. Większość fanów w tym ja, czeka na kolejną część dla jednego gracza. To jednak nie nastąpi zbyt szybko. Bethesda pracuje obecnie nad Starfileld oraz Elder Scrolls VI.

Fallout 76 dostępny jest na PC, PS4 i Xbox One.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię