Strona głównaWiadomościTouchpad jako dodatkowy ekran? Asus przedstawia swój patent w laptopie ZenBook Pro...

Touchpad jako dodatkowy ekran? Asus przedstawia swój patent w laptopie ZenBook Pro 14

Gładzik w laptopach od zawsze był wyszydzany i traktowany przez graczy jako akcesorium drugiej kategorii. Tym razem może zaistnieć jako multimedialny bohater.

Jeśli spojrzycie na specyfikację laptopa ZenBook Pro 14 natychmiast zaczniecie zastanawiać się, dlaczego o nim w ogóle wspominamy. 14″ ekran FHD, procesor niskonapięciowy Intel Core i7-8654U i GTX 1050 Maq-Q nie wróżą przyjemnego gamingu. Pomijając jednak jego słabe podzespoły zaskakuje w nim bardzo nowoczesne podejście do zastosowania touchpada.

Firma Asus postanowiła rozszerzyć funkcje gładzika o możliwość przekierowania obrazu wprost na dotykowe pole o powierzchni 5,5″. Korzystając z jednego przycisku ustawimy profil wyświetlania mając do dyspozycji takie opcje jak ekran główny, duplikat lub wydzielony do osobnych zadań. Wysoka rozdzielczość ekranu FHD będzie warunkowała wyraźny widok, niezbędny do przyjemnej obsługi. Można go traktować niemal jak typowy monitorek, na którym odpalimy odtwarzacz muzyki i filmów lub też inne aplikacje zoptymalizowane pod niezwykły touchpad.

Zenbook Pro 14 jest jeszcze bezcenny i pozbawiony oficjalnej daty premiery. Aczkolwiek dla graczy są to informacje mało istotne. Ważniejsze zdaje się, czy Asus wykorzysta swój patent do urządzeń z serii ROG, w których mocy jest nadto, by pobawić się z wymagającymi graficznie gierkami. A dzięki takiemu ekranowi moglibyśmy rozszerzyć pole widzenia, oddzielając widok z oczu postaci od wyświetlanych statystyk. Producent, który inwestuje w sprzęt gamingowy, raczej skorzysta z okazji i tylko kwestią czasu jest prezentacja nowych modelów wyposażonych w nadprogramowy ekran dotykowy.

Specyfikacja ZenBook Pro 14:

  • Ekran: 14″ FHD
  • Procesor: maks. Intel Core i7-8565U
  • Pamięć RAM: maks. 16 GB DDR4 2400 MHz
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1050 Max-Q
  • Dane: do 1 TB SSD

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię