Strona głównaWiadomościHardwareTransport elektroniki użytkowej, w tym kart graficznych utknął na transportowcu w Kanale...

Transport elektroniki użytkowej, w tym kart graficznych utknął na transportowcu w Kanale Sueskim

Jeśli spodziewaliście się, że w kwietniu, może w maju dostępność kart graficznych się polepszy, to mamy dla was kiepską wiadomość. Część z kart graficznych, które zmierzały do Europy, utknęła w Kanale Sueskim.

Czterystumetrowy kontenerowiec Ever Given należący do Tajwańskiego koncernu Evergreen, we wtorek na skutek burzy piaskowej utknął w poprzek Kanału Sueskiego. Cały jest wypełniony towarami, które miały trafić do Europy. To nie jedyny problem, że te towary nie trafią na czas do swoich odbiorców. Dużo większym problemem jest to, że sama akcja ratunkowa ma potrwać kilka tygodni i w tym czasie kanał będzie zamknięty dla żeglugi.

Musicie wiedzieć, że transport tym kanałem to najszybsza droga dla towarów z Azji do Europy i codziennie przepływa przez niego kilkadziesiąt kontenerowców. Jak podają media, aktualnie po obydwu stronach Kanału Sueskiego utknęło ponad 150 takich jednostek.

Istnieje oczywiście druga droga z Azji do Europy, to szlag wodny mijający Afrykę, ale ze względu na dłuższy czas podróży o dziesięć dni do tej pory był omijany przez przewoźników, możliwe, że teraz na kilka tygodni zostanie przywrócony do łask.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię