Strona głównaWiadomościRozrywkaTrwają prace nad serialem A Plague Tale

Trwają prace nad serialem A Plague Tale

Francuski reżyser Mathieu Turi potwierdził oficjalnie prace nad serialową adaptacją gry A Plague Tale.

W serwisie Allocine pojawiła się informacją o trwających pracach mających na celu przeniesienie średniowiecznego fantasy A Plague Tale na małe ekrany. W planach jest, aby serial był bliski grze i zbudowanego w niej klimatu. Dlatego w produkcji będzie brał udział deweloper a nie jakieś przypadkowe studio filmowe z USA.

Mathieu Turi, który był asystentem reżysera przy Bękartach wojny Quentina Tarantino, potwierdził swoje zaangażowanie w serial na Twitterze, pisząc:

Jestem zaszczycony, że mogę pracować nad adaptacją jako serialem telewizyjnym A Plague Tale. Dziękuję Asobo Studio i Focus Entertainment za ich zaufanie. Nie mogę się doczekać, aby przenieść na ekran podróż Amici i Hugo!

A Plague Tale: Innocence została wydana w 2019 roku. Gra opowiadała ponurą historię o rodzeństwie Amicii i Huro, którzy mieli nieszczęście żyć w czasie wojny stuletniej we Francji. Gra była połączeniem przygody i skradanki, zebrała także wysokie noty od recenzentów.

Zobacz: Obi-Wan Kenobi – wyczekiwany serial na nowym zwiastunie

Nadchodząca kontynuacja, A Plague Tale: Requiem, będzie bezpośrednio podążać za fabułą Innocence. Tym razem Amicii i Hugo będą kontynuować swoją wędrówkę, po tym jak opuścili Francję. Gra ma trafić na PS5, Xbox Series, PC i Nintendo Switch (w chmurze) w 2022 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię