Strona głównaKonsoleGran Turismo 7 znowu działa – twórcy gry przepraszają a potem wbijają...

Gran Turismo 7 znowu działa – twórcy gry przepraszają a potem wbijają nóż w portfel

Awaria serwerów Gran Turismo 7 została rozwiązana po ponad 24 godzinach. Przez ten czas nie można było grać zarówno online jak i w trybie dla jednego gracza. Deweloper teraz przeprasza.

Do gry trafiła duża aktualizacja oznaczona numerem 1.08, a sama gra zaczęła działać ponownie. Jak się okazuje problemem była poprzednia aktualizacja, która uniemożliwiała prawidłowe uruchomienie gry na PS4 oraz PS5.

W oświadczeniu Kazunori Yamauchi napisał:

Bezpośrednio przed wydaniem aktualizacji 1.07 wykryliśmy problem, który w niektórych przypadkach powodował, że gra nie uruchamiała się poprawnie w wersjach produktów na PS4 i PS5. Był to rzadki problem, którego nie zaobserwowano podczas testów na sprzęcie deweloperskim ani podczas sesji kontroli jakości przed wydaniem, ale aby nadać priorytet bezpieczeństwu zapisanych danych użytkowników, postanowiliśmy przerwać wydawanie aktualizacji 1.07 i dokonać aktualizacji korygującej 1.08.

Niestety nie każdemu przypadnie do gustu to co zaproponowali w niej twórcy gry w najnowszej łatce. Deweloper mocno osłabił imprezy, które wykorzystywane były do szybkiego zdobywania wirtualnej waluty. Teraz dobycie kolejnych pojazdów wymaga jeszcze większego grindu lub wydawania żywej gotówki.

Yamauchi w swojej wypowiedzi również nawiązał do tego tematu:

Chciałbym, aby użytkownicy GT7 cieszyli się samochodami i wyścigami bez transakcji cyfrowych. Jednocześnie, ceny samochodów stanowią ważny element rozgrywki, ilustrujący ich wartość oraz rzadkość. Moim zdaniem istotne jest, aby pozostał połączony z cenami z prawdziwego świata. Chcę sprawić aby GT7 było grą, którą można się cieszyć na różne spisowy i o ile to możliwe unikać sytuacji, w których gracze muszą w kółko powtarzać niektóre imprezy.

Potem dodał, że pracują nad tym, żeby wprowadzić nowe trasy i treści, które pomogą rozwiązać ten problem. GT7 jest jakiegoś czasu jest mocno krytykowane właśnie za konieczność grindowania w celu pozyskania wirtualnej waluty. Ceny samochodów są bardzo wysokie przez co gra wymaga godzin grania lub wydawania prawdziwych pieniędzy.

Zobacz: Obi-Wan Kenobi – wyczekiwany serial na nowym zwiastunie

Usunięcie miejsc gdzie w miarę łatwo było zarabiać wirtualne pieniądze, z pewnością nie przyczyni się do lepszego postrzegania gry, przynajmniej przez graczy, którzy nie chcą wydawać nic poza zakupem gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię