Strona głównaEsportTrzy polskie drużyny w eliminacjach do Minora. Ale do Majora droga jeszcze...

Trzy polskie drużyny w eliminacjach do Minora. Ale do Majora droga jeszcze długa

Przez ostatnie 2 dni rozgrywane były otwarte eliminacje do europejskiego Minora. Było wiele emocji, kilka sensacyjnych wyników i sporo wątpliwości co do uczciwości niektórych drużyn. Ostatecznie trzy polskiego zespoły z powodzeniem zakończyły turniej.

Do dalszej fazy, czyli zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora, awans uzyskały trzy polskie ekipy – AGO Gaming, Team Kinguin oraz PRiDE. Ostatnia z nich przegrała jeden z wcześniejszych meczów, ale po czasie ich rywale zostali zdyskwalifikowani za oszukiwanie, dzięki czemu Orły mogły wrócić do gry. Ostatecznie zajęli miejsce w czołowej ósemce, co dało im awans do zamkniętych kwalifikacji.

Przed polskimi drużynami jeszcze bardzo długa droga zanim uzyskają awans na styczniowego Majora w Bostonie. Tak naprawdę zespoły wykonały dopiero pierwszy krok, którym były otwarte eliminacje. Dalsze etapy to – zamknięte eliminacje, europejski Minor i dopiero bezpośrednie kwalifikacje do Majora. Już w zamkniętych eliminacjach na Polaków czekają trudni rywale, między innymi: Ninjas in Pyjamas, OpTic Gaming, LDLC, Space Soldiers, EnVyUs, Godsent oraz Heroic. Zatem o awans będzie niezwykle trudno, ale na pewno nie jest to niemożliwe do wykonania.

Zamknięte eliminacje do Minora ruszają już dzisiaj. Pierwsze mecze zostaną rozegrane o godzinie 18:00. Turniej rozgrywany jest online’owo w systemie szwajcarskim. Do awansu potrzeba 3 wygranych. Z kolei 3 przegrane eliminują drużynę z dalszego udziału.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię