Strona głównaWiadomościTT Premium PCI-E 3.0 Extender. Przedłużacz Thermaltake pozwala ujawnić piękno GPU

TT Premium PCI-E 3.0 Extender. Przedłużacz Thermaltake pozwala ujawnić piękno GPU

Dla fanów modernizacji i kustoszów piękna bijącego spod blaszanej obudowy komputera, Thermaltake przygotował kabel umożliwiający wyeksponowanie karty graficznej bez konieczności podłączenia jej do slotu PCI-E. Ceną bije po oczach, lecz zachęca możliwościami modowania swojego peceta.

Przedłużacz Thermaltake jest nietypowym rozwiązaniem dla moderów rzeźbiących we wnętrzu komputera. Pozwala odwrócić kartę graficzną względem pozycji płyty głównej, tak, jak tylko chcemy. Jedynym ograniczeniem ułożenia karty jest wymagany osobny stelaż bądź autorski sposób ułożenia GPU w jednostce. Proponowany przedłużacz z jednej strony umieszcza się w płycie głównej na wejściu PCI-E, a drugą końcówkę wtyka się w wyjście PCI-E karty graficznej. Zastosowany kabel przesyła tą samą dawkę energii co referencyjne wejście na płycie głównej i zapewnia równie sprawny przesył danych.

Kabel będzie dostępny w trzech długościach – 30, 60 i 100 centymetrów. Aczkolwiek wymiary w tym przypadku mają wielkie znaczenie, nie tylko przez wzgląd na osobiste potrzeby. Długość przedłużacza warunkuje cenę i tak za wersję 30 cm zapłacimy 69,99$, za 60cm 84,99$, a za setkę 110$ bez jednego centa.

Jest jedna rzecz, która może podciąć skrzydła komputerowym wirtuozom. TT Premium PCI-E 3.0 Extender pracuje w standardzie PCI-E 3.0 i nie wykorzystamy przez to wyższej przepustowości danych oferowanej w wersji PCI-E 4.0. Podążając tym tropem, GPU wymagające wyższych wersji nie udostępnią swojej pełnej wydajności.

Źródło: amazon.com, files.pccasegear.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię