Strona głównaEsportTurniej PUBG z pulą nagród dwukrotnie większą niż Major CS:GO

Turniej PUBG z pulą nagród dwukrotnie większą niż Major CS:GO

Gry z trybem Battle Royale można kochać lub nienawidzić, można się nimi fascynować lub czuć przesyt, pewnym jednak można być dwóch rzeczy. Po pierwsze, że za chwilę ktoś wpadnie na zamysł gry, która strąci z fotelu lidera aktualny tytuł numer 1, a po drugie – ktoś to będzie próbował przekuć w esportowy sukces.

Kiedy rządziło H1Z1 mało kto przypuszczał, że ktoś będzie w stanie zdetronizować ten tytuł, a w dodatku szybko pojawiły się turnieje, w których mieliśmy nawet swoje sukcesy. Potem przyszło PUBG i po raz kolejny wszyscy myśleli, że to będzie absolutny numer 1, którego nikt nie dogoni. A teraz mamy w jego miejsce Fortnite, z coraz to większa popularnością, ale wciąż pojawiają się pomysły turniejów z gigantycznymi pulami nagród jeśli chodzi o PUBG.

Pierwszy tego typu turniej ma zostać zorganizowany w Niemczech, a w puli nagród mają znaleźć się aż 2 (słownie: dwa) miliony dolarów. Tak, dobrze widzicie – będzie to pula dwukrotnie większa niż podczas Majorów CS:GO. Nowy turniej odbędzie się w ramach cyklu PUBG Invitational, a więc takiego, który pojawił się m.in. na IEM w Katowicach. Weźmie w nim udział 20 drużyn, a w finałowych rozgrywkach wyłonione zostaną aż dwie mistrzowskie ekipy – jedna w turnieju pierwszoosobowym, druga trzecioosobowym.

Turniej ma zostać rozegrany w dniach od 25 do 29 lipca w Berlinie, a kolejne szczegóły mają zostać ujawnione już wkrótce. Co sądzicie o tego typu pomysłach?

Źródło: Engadget.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię