Strona głównaEsportTurnieje Fortnite o 100 milionów dolarów będą Pucharem Świata

Turnieje Fortnite o 100 milionów dolarów będą Pucharem Świata

Niedawno informowaliśmy, że Epic planuje zainwestować w pule nagród przyszłych turniejów Fortnite aż 100 milionów dolarów. Jedyne, co było wtedy wiadome poza samą kwotą, to to, że będzie to cała seria wydarzeń. Dziś mamy na ten temat nieco więcej szczegółów.

Po pierwsze – co w sumie teraz wydaje się dość oczywiste, patrząc na pulę nagród – turnieje te będą zaliczały się do tak zwanego Pucharu Świata – nawiązanie do odbywającego się Mundialu jest dość rzucające się w oczy i nie jest jedynym w Fortnite. Po drugie – i tu pojawia się pierwsze duże zaskoczenie – turnieje raczej nie są przygotowywane z myślą o profesjonalnych zespołach, a bardziej skierowane do amatorów grających solo i w duetach, chociaż będzie również coś  dla fanów gry w większych składach. Sednem turniejów ma jednak być danie szansy każdemu na równe współzawodnictwo i wygranie sporej kwoty.

Kwalifikacje do Fortnite World Cup rozpoczną się tej jesieni, a same puchary mają się odbyć pod koniec 2019 roku. Pula nagród zostanie rozdzielona na serię eventów na różnym poziomie współzawodnictwa i odbywających się w różnych zakątkach świata. Szczegóły na temat formatu rozgrywek nie zostały jeszcze potwierdzone.

Źródło: Geeks Are Sexy

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię