Strona głównaWiadomościTuż za rogiem nowa seria laptopów od Asusa. Unifikacja mocy i designu...

Tuż za rogiem nowa seria laptopów od Asusa. Unifikacja mocy i designu w ROG Strix GL553 i GL753

Asus do swojej toplisty z laptopami dla graczy dokłada kolejne 4 modele ROG Strix GL553 VE i VD oraz GL753 VE iVD. Nie zagrzejemy przy nich rąk, no chyba, że w trakcie grania w najnowsze tytuły, bowiem będą w stanie udźwignąć je w wysokich detalach.

Pod względem wydajności wymienione modele są całkiem do siebie podobne. Rozkręciwszy ich obudowę w środku znajdziemy procesor z rodziny Kaby Lake i7-7700HQ lub i5 7300HQ. Oczywiście to klienci zdecydują jakiego rodzaju chcą procesor. Przyszła kolej na najważniejszy element w laptopie – układ graficzny. Mucha nie siada, gdyż GTX 1050 i GTX 1050 Ti wyświetlą najbardziej wymagające tytuły roku 2016/17 oraz te wcześniejsze w najwyższej rozdzielczości. Wersję GTX 1050 Ti będą mieć modele z oznaczeniem VE. Wszystkie 4 wersje obsługują technologię Nvidia Game Ready oraz DirectX 12, dzięki czemu karty poradzą sobie ze wszystkimi dostępnymi opcjami graficznymi w grach.

Jeśli dotychczas narzekaliście na długie czasy ładowania landscape’u, przy wykorzystaniu laptopa od Asusa poczujecie się jak w niebie. Możemy mieć do dyspozycji aż 32 GB RAM DDR4 o częstotliwości taktowania 2133 MHz. Do pracy i multimedialnej rozrywki, przy najwyższej rozdzielczości FHD, przyda się również szybki dysk SSD typu PCI-E Gen3 x4 o maksymalnej pojemności 512 GB. Jeśli wciąż za mało Wam technologicznych rozwiązań to bardzo dobrze, bowiem na bocznym panelu odnajdziemy porty obsługujące transfer najwyższych lotów – USB-C i 3x USB 3.0.

Skoro coś dobrze działa to i wyglądem nie może odstawać od wysokiej wydajności. Niezależnie od wyboru wielkości ekranu (15,6″ lub 17,3″) design laptopa ROG Strix będzie zadowalający. Zastosowano tu klawiaturę typu chiclet, a ta jako, że lubi wyróżniać się wśród tłumu, w kolorach RGB podświetla swoje znaki z podziałem na cztery strefy. Przechodząc do niezobowiązujących fizycznych kontaktów, poczujemy niski skok na poziomie 2,5 mm. Ponadto klawiatura została wykonana w technologii anti-ghosting. Spokojnie, nie ma to nic wspólnego z wywoływaniem duchów, jednak z nienaturalną mocą już tak. Klawiatura jest wstanie odczytać 30 znaków wciśniętych w tym samym czasie. W relacji z użytkownikami rozumie się z nimi lepiej, niż mężczyźni z kobietami.

Jak już sobie popatrzyliśmy i pomacaliśmy, to warto dla odmiany posłuchać co wydobywa się z laptopa. Za dużo nie usłyszymy, ponieważ jego chłodzenie ma bardzo cichą kulturę pracy. Co więcej, możemy kontrolować prędkość obrotów wentylatorów za pomocą łatwego w obsłudze oprogramowania. Nawet jeśli zapomnimy o naszej władzy, laptop w trakcie trybu loaded samodzielnie dobierze najlepsze ustawienie chłodzenia, aby jedynie gracz nabierał wyższej temperatury podczas nurzania się w świecie wirtualnym.

W pakiecie z laptopem otrzymamy zaawansowany system ROG GameFirst III, dzięki któremu możemy indywidualnie dobrać status przepustowości dla prędkości transferów sieciowych. Oprogramowanie uwzględnia 4 tryby pracy, w tym granie, strumieniowanie mediów, udostępnianie plików i optymalizację.

Laptopy z serii Asus ROG Strix GL553 i GL753 będą dostępne w sprzedaży od połowy marca. Ceny 4 modeli nie są jednakowe, lecz każdy mając na uwadze swoje potrzeby, powinien bez problemu wybrać najlepszą dla siebie wersję laptopa.

  • GL553VE – 4999 zł
  • GL553VD – 4399 zł
  • GL753VE – 5299 zł
  • GL753VD – 4899 zł

Źródło: asus.com, seriag.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię