Strona głównaWiadomościTwitch banuje streamera za "obrzydliwą kąpiel w jedzeniu"

Twitch banuje streamera za „obrzydliwą kąpiel w jedzeniu”

Oto kolejny przypadek streamera, któremu Twitch dał bana w kontrowersyjnych okolicznościach. Tym razem poszło o nietypowe podejście do jedzenia.

Streamer WesBtw otrzymał permanentnego bana na Twitchu po tym, jak na streamie wziął coś w rodzaju kąpieli w jedzeniu. Jednak ani on, ani jego widzowie, nie widzą w jego treści nic, co powinno skutkować banem.

Twitch stał się domem dla twórców różnego rodzaju zawartości, głównie dotyczącej gier, esportu oraz muzyki. Ale czasem pojawiają się tam o wiele bardziej dziwne rzeczy. Streamer i Jutuber WesBtw 29 stycznia zaczął zapowiadać coś, co sam określił jako “obrzydliwy stream z basenu”. Transmisja miała się odbyć następnego dnia. W zapowiedzi znalazło się zdjęcie stołu wypełnionego różnego rodzaju produktami żywnościowymi, takimi jak mleko, śmietana, chleb, musztarda i wiele innych. Obok zdjęcia widniał podpis:

“Jeden człowiek. Jeden basen. Jedna sypialnia. Niezliczone ilości obrzydliwości. To będzie jazda bez trzymanki.”

Cały zapowiadany stream polegał na wypełnieniu basenu prezentowanymi wcześniej produktami, w trakcie gdy streamer w nim po prostu stał. Transmisja szybko została przerwana, a streamer – zbanowany.

Wkrótce potem na Twitterze Wesa pojawiło się wyjaśnienie. Jego zdaniem, kara miała nastąpić za ukazanie “płynów ustrojowych”, aczkolwiek żadne nie były widoczne na streamie. Ani krew, ani żadna inna, bardziej obrzydliwa wydzielina ludzkiego ciała nie była ani przez moment widoczna. Streamer zasugerował też, że problemem mogła być jego waga.

Wielu widzów zgodziło się z nim, że choć “tematyka” mogła obrzydzać, ani przez chwilę nie łamała regulaminu w sposób, który zasługiwał na bana – szczególnie permanentnego. Dodatkowo, widzowie zapewniają, że w każdej transmisji WesBtw robił wszystko zgodnie z regulaminem, a nawet upominał widzów, by również go przestrzegali. Ich zdaniem ban jest kuriozalny.

Zobacz: TheGrefg, hiszpański streamer bije rekord widzów na Twitchu

Aktualnie trwają działania streamera oraz jego społeczności, które mają prowadzić do odzyskania kanału, który cały czas jest niedostępny. Co sądzicie o całej sytuacji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDexerto
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię