Strona głównaWiadomościTwitch kończy z opcją "Boost" - treści +18 trafiały przez nią na...

Twitch kończy z opcją „Boost” – treści +18 trafiały przez nią na stronę główną

Twitch nie może (a może nie chce?) poradzić sobie z problemem treści +18. Kolejnym problemem stała się natywna funkcja platformy – boostowanie streamów.

Według doniesień serwisów DotEsports oraz PC Gamer, około końcówki marca ludzie zaczęli trafiać na głównej stronie Twitcha na treści z kategorii +18. Streamy, które bardziej pasowałyby na PornHuba, zaczęły wyskakiwać w polecanych i kategorii “Kanały na żywo, które mogą Ci się spodobać”. Jest ona widoczna zaraz pod główną “karuzelą”, więc bardzo rzucają się w oczy. Treści dla dorosłych z założenia nie powinny tam trafiać bo zbyt łatwo mogą je zobaczyć nieletni. Społecznościom wokół tych streamów udało się jednak obejść ograniczenie i to za sprawą natywnej funkcji serwisu.

Funkcja boostowania streama pozwala widzom zwiększyć popularność danego kanału, oczywiście za drobną opłatą. To coś w rodzaju automatycznego, dopalonego Hype Traina, z którego powinni korzystać mniejsi streamerzy. Zamiast tego, niektórzy używali tej funkcji do promowania treści dla dorosłych. Tak więc na chwilę obecną Twitch usunął możliwość boostowania streamów i po raz kolejny zastanawia się jak pozwolić małym streamom zyskać popularność, bez jednoczesnego pozwalania na tego rodzaju obchodzenie regulaminu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię