Strona głównaWiadomościTwitch jako platforma sprzedaży gier. Zarobią nawet streamerzy

Twitch jako platforma sprzedaży gier. Zarobią nawet streamerzy

Włodarze Twitcha oznajmili, że chcą wkroczyć na rynek dystrybucji gier. O tym, czy stanie się poważną konkurencją dla Steama lub Uplaya, dowiemy się już za kilka miesięcy.

Twitch jest jedną z największych platform wideo, gdzie codziennie odtwarzanych jest tysiące nowych filmików. Dotychczas stanowiło zacisze dla społeczności graczy, gdzie mogli udostępniać swoje filmiki, przekazywać transmisję na żywo, a także oglądać od groma materiałów zamieszczanych przez deweloperów gier. Całkiem niedługo na Twitchu pojawi się nowa opcja, a będzie nią możliwość dokonania zakupu wersji elektronicznej gry.

Użytkownicy umieszczający na swoim kanale materiał filmowy w jakikolwiek sposób związany z grą wideo, pozwolą zapoznać się z tytułem i zakupić go bez konieczności przechodzenia do innych stron.W chwili wzbudzenia zainteresowania wśród oglądających, pod filmikiem będą mogli odnaleźć opcję dokonania zakupu. Początkowo lista dostępnych gier będzie ograniczona do kilkudziesięciu produkcji, w tym pochodzących od Ubisoftu, Telltale Games, Paradox Interactive czy Vlambeer. Po realizacji zamówienia klienci otrzymają klucze elektroniczne, które aktywują gry na platformach Steam, GOG bądź też przez platformę przygotowaną przez Twichta.

Najciekawiej zapowiada się system premiowania streamerów. Od każdej udanej transakcji dokonanej w oknie transmisji, otrzymają pięć procent zysku. Wystarczy, że ktoś wybierze opcję „KUP TERAZ” i zrealizuje płatność. Będzie to równoznaczne z zastrzykiem gotówki dla pośrednika transakcji, tylko pod warunkiem, że należy do programu partnerskiego Twitcha.

Źródło: businessinsider.com, vorpal-proms.tumbrl.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię