Strona głównaWiadomościTwitch przejęty przez hakerów. Wyciekły dochody streamerów i hasła

Twitch przejęty przez hakerów. Wyciekły dochody streamerów i hasła [aktualizacja]

Amazon jest w sporych tarapatach. Hakerzy włamali się na Twitcha i wyciągnęli z niego wiele wartościowych danych. 

Wydawało się, że w tym tygodniu największym zmartwieniem Amazona będą boty w New World. Niestety kolejne problemy generuje Twitch. Hakerzy zajęli platformę streamingową Amazonu i udostępnili bardzo cenne dane.

Zobacz: Produkcja Elden Ring dobiega końca

Łącznie wyciekło 125 GB danych, przez które właśnie przebijają się użytkownicy Twittera. Największe zamieszanie zrobiły jak na razie informacje dotyczące zarobków streamerów. W powyższym tweecie możecie zobaczyć setkę najlepiej zarabiających twórców Twitcha. Kwoty podane przy ich pseudonimch to wypłaty od sierpnia 2019 roku do października 2021.

Drugą niespodzianką jest fakt, że Amazon pracuje najwyraźniej nad konkurencyjną dla Steama platformą. W udostępnionych plikach ochrzczono ją nazwą „Vapor” i ma być ona mocno zintegrowana z Twitchem. Anonimowy haker poinformował, że to nie wszystkie zdobyte przez niego dane. Możemy więc spodziewać się kolejnych przecieków.

Stałym użytkownikom Twitcha zalecamy zmianę hasła i włączenie dwuetapowej weryfikacji.

[AKTUALIZACJA]: Twitch oficjalnie potwierdził złamanie zabezpieczeń, jednak póki co nie jest w stanie oszacować skali ataku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię