Strona głównaWiadomościTwitch zajął stanowisko w sprawie "streamów z basenu" - "bycie seksownym nie...

Twitch zajął stanowisko w sprawie „streamów z basenu” – „bycie seksownym nie jest wbrew regulaminowi”

Po tygodniach próśb ze strony community, Twitch w końcu określił jasne stanowisko wobec streamów z basenu. Niestety, chyba nie o takie stanowisko chodziło…

W piątkowy wieczór Twitch zapowiedział, że na platformie pojawi się nowa kategoria – “Pools, Hot Tubs and Beaches”, która ma zgromadzić wszystkie streamy z coraz popularniejszej “tematyki basenowej”. Zgrupowanie ich w osobnej kategorii oraz dodanie odpowiednich tagów ma sprawić by reklamodawcom było łatwiej omijać – lub wyszukiwać – tego rodzaju treści. 

Amouranth

We wpisie na blogu przedstawiciele Twitcha stwierdzają co następuje:

“Mamy co prawda zapisy na temat zawartości nacechowanej erotycznie, ale to, że jedni są przez innych uważani za osoby seksowne nie jest przeciwko naszym regulaminom. Twitch nie zamierza podejmować działań przeciwko osobom korzystającym z naszej platformy tylko dlatego, że są aktrakcyjne.”

Ruch ten pojawił się wkrótce po tym, jak platforma bez ostrzeżenia zdemonetyzowała kilka popularnych streamerek, a co za tym idzie – wywołała dyskusję na temat swoich zasad. Do tej sprawy przedstawiciele serwisu również odnieśli się we wpisie:

“Zawiesiliśmy ostatnio monetyzację na kilku kanałach, jednak nie powiadomiliśmy w porę ich twórców. Nasi streamerzy polegają na nas, powinniśmy więc ostrzec ich o grożących konsekwencjach przed podjęciem tego rodzaju działań. Błędem było, że tego nie zrobiliśmy.”

Firma stwierdziła, że pracuje z “poszkodowanymi” streamer(k)ami by wznowić monetyzację ich kanałów na odpowiednich treściach. Dodanie nowej kategorii nie ma natomiast być rozwiązaniem długofalowym, ale póki co rozwiązuje (ich zdaniem) problemy widzów, reklamodawców i streamerów, którzy “zdaniem innych są seksowni” (cytat z wpisu).

Co o tym sądzicie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamasutra
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię