Strona głównaWiadomościWedług badań ponad połowa kobiet ukrywa swoją płeć w grach online

Według badań ponad połowa kobiet ukrywa swoją płeć w grach online

Według badania przeprowadzonego przez Lenovo i Reach3 Insights ponad połowa kobiet grających w gry ukrywa swoją płeć w czasie rozgrywek online. Robią to głównie z obawy o nękanie i złe traktowanie podczas gry.

W badaniu brało udział 900 grających kobiet z USA, Niemiec i Chin. 59 procent ankietowanych stwierdziło, że w trakcie rozgrywki online celowo ukrywa swoją prawdziwą płeć, w celu uniknięcia nękania ze strony innych graczy.

Jak podaje serwis Gamesindustry.biz jedna z uczestniczek badania przyznała, że bardzo często wybiera męskie postacie, dzięki czemu inni gracze nie orientują się, że jest dziewczyną. W ten sposób chce uniknąć prób flirtowania, wysyłania prezentów, wiadomości oraz zdjęć, których nie chce.

Zobacz: E3 2021 – na targach zobaczymy Starfield, ale Elden Ring i Hellblade2 już nie

Co więcej, 77 procent ankietowanych przyznało, że doświadczyło różnej formy dyskryminacji ze względu na płeć podczas gry. Najczęściej są to negatywne komentarze dotyczące umiejętności (70%), nadmierna ochrona (65%), protekcjonalne wypowiedzi (50%) oraz niechciane pytania o związek (44%).

Zdecydowana większość respondentek jest zadowolona przedstawianiem kobiet przez deweloperów. 80 procent badanych podobają się postacie kobiece w grach AAA. Z kolei w produkcjach niezależnych ten wskaźnik wynosi aż 91 procent. Jednocześnie 71 procent badanych uważa, że materiały marketingowe powinny być poprawione i bardziej skupiać się na kobietach.

88 procent dziewczyn gra głównie w tytuły nastawione na rywalizację. 75 procent wybiera gry akcji lub survivalowe. Z kolei 66 procent wybiera strzelani, a 61 procent chciałby więcej drużyn e-sportowych złożonych z samych kobiet.

A jak sytuację widzą nasze czytelniczki? Czy spotykacie się z negatywnym i prostackim zachowaniem ze strony facetów? Czy może wręcz z przesadzoną chęcią niesienia pomocy i nadmiernej troski? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię