Strona głównaWiadomościTwitch usunął miliony botów, znani streamerzy z dużymi stratami

Twitch usunął miliony botów, znani streamerzy z dużymi stratami

Twitch poinformował, że usunął ponad 7,5 miliona viewbotów. To spowodowało, że wielu znanych streamerów straciło rzeszę obserwujących ich użytkowników.

Na oficjalnym koncie Twitch na Twitterze pojawiła się informacja o usunięciu z platformy ponad 7,5 miliona kont tzw. viewbotów, które automatycznie śledziły konta gracy i były wykorzystywane do reklamowania i spamowania.

Akcja przełożyła się na spadek liczby „obserwujących” na wielu popularnych kanałach. Niektórzy stracili od kilkuset do nawet kilku milionów obserwatorów. Przykładowo Félix „xQc” Lengyel stracił 2,6 mln „followersów”.

Zobacz: Perfect New World – nowy, next-genowy MMORPG z gigantycznym budżetem

Z kolei Chance „Sodapoppin” Morris zaliczył spadek rzędu 2,8 miliona śledzących. Jego konto obserwowało 6,5 miliona użytkowników, a to oznacza, że połowa z nich to były boty. Ninja miał troszkę mniej spektakularny wynik, stracił on zaledwie 214 tys. obserwujących go botów. Shroud stracił 289 tys., a Myth 104 tys.

W zasadzie żaden z twórców nie powinien tego odczuć. Boty i tak nie wnosiły nic do ich kanałów i nie brały udziału w transmisjach.

W komunikacie możemy przeczytać:

Większość z tych kont została wykryta dzięki technologii uczenia maszynowego, które to narzędzia będziemy dalej rozwijać. Podejmujemy wszystkie stosowne działania, w tym kroki prawne.

Trzy lata temu Twitch pozwał dwie firmy, które zajmowały się sprzedażą botów, z czego platforma wyciągnęła 1,3 miliona dolarów odszkodowania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię