Strona głównaGryAktualnościSquare Enix rozwiewa plotki o sprzedaży firmy

Square Enix rozwiewa plotki o sprzedaży firmy

Japończycy najwyraźniej chcieli zakończyć plotki, zanim zdążą się rozkręcić. Oficjalne oświadczenie dementuje raport Bloomberga o sprzedaży Square Enix. 

Japoński Bloomberg nie sugerował oczywiście, że Square Enix zostało już sprzedane. Informowało jednak o zainteresowaniu zakupem kilku dużych firm. Główny bohater plotek błyskawicznie odpowiedział jednak na raportu redakcji.

Zobacz: Perfect New World – nowy, next-genowy MMORPG z gigantycznym budżetem

Twórcy Final Fantasy powiedzieli krótko i wyraźnie: „Nie bierzemy pod uwagę sprzedaży firmy, ani żadnej części naszego biznesu. Nie otrzymaliśmy również żadnej oferty kupna.”.

Na Twitterze w wyniku tych plotek zobaczyliśmy ciekawą wymianę pomiędzy dwójką ekspertów branży gamingowej. Dr. Sekan Toto zauważył, że od publikacji artykułu Bloomberga wartość SE na giełdzie wzrosła o blisko 14%. David Gibson skomentował, że może być to próba odbudowania nieco wartości firmy po porażce Avengers.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię